Klubová výstava KCHLS, Humpolec 12. - 13. 5. 2018

14.05.2018

V sobotu jsme v plné sestavě vyrazili na každoroční událost a to na klubovou výstavu pořádanou KCHLS do Humpolce. První den byli přihlášeni oba kluci a posuzoval pan rozhodčí z Polska pan Andrzej Stepinski. Letos poprvé byl Cyro ve třídě veteránů, kde bylo přihlášeno celkem sedm psů. Cyro byl ohodnocen známkou Výborná bez pořadí.

Cyro během posuzování
Cyro během posuzování

Cyro Chipp Poklad Orlicka - výborná, třída veteránů

Okolo poledne přišel na řadu Met, který nastoupil ve třídě pracovní, kde měl konkurenci dalších osmi psů. Proběhlo klasické nastoupení oběhnutí kola a posudek u pana rozhodčího. Dostali jsme se do užšího výběru a v závěru byli ohodnoceni známkou Výborná 1 CAC.

Met v pohybu
Met v pohybu

Cheek to Cheek Jack the Bear - výborná 1, CAC, třída pracovní

Met se stal vítězem třídy pracovní
Met se stal vítězem třídy pracovní

V neděli jsme váhala jestli vůbec vyrazit. Nakonec jsem se v osm hodin rozhodla. Vyrazili jsme jenom s Metem směr Humpolec. Stan jsem ani nestavěla a Meta dala k holkám do stanu pouze s kenelkou. Celý den posuzoval pan rozhodčí z Finska Rune Fagerström.

Při dlouhém čekání..
Při dlouhém čekání..

Po příjezdu jsem stihla vystavit úžasnou mladou fenku ve třídě mladých Liv Od Hradu Veveří, která se v sobotu umístila na krásném 4 (Výborná) místě z 20 fen a v neděli dostala Výbornou.

Met nastoupil opět do třídy pracovní, kde měl konkurenci sedmi psů. V šíleném vedru se mu už moc nechtělo běhat, ale stál krásně. 

Vítěz třídy pracovní V1, CAC
Vítěz třídy pracovní V1, CAC

Stal se nedělní volbou pana rozhodčího v jeho třídě (Výborná 1 CAC) pak i mezi  nejlepšími psi (Vítěz kraje Vysočina 2018) a v závěru ho vybral jako nejlepšího jedince plemene Zlatý retrívr - BEST OF BREED. (Metovi se podařilo obhájit svůj loňský úspěch). 

BOB a BOS
BOB a BOS

Tímto jsme se nominovali do odpoledních soutěží. Poslední posuzování měl nastarost pan Andrzej Stepinsk (posuzoval nás v sobotu), který našeho Meta vybral jako nejlepšího jedince celé výstavy - BEST IN SHOW Klubové výstavy retrieverů KCHLS 2018. 

Při předávání poháru jsem tomu nemohla věřit. Chvíle, které člověk pocitujě v ten moment jsou neuvěřitelné. Jsem velice ráda, že mi před třemi lety Marie Meta svěřila. Velice ji za to děkuji.

Cheek to Cheek Jack the Bear - Výborná 1, CAC, Vítěz kraje Vysočina 2018, BOB, BIS

BIS na klubové výstavě KCHLS 2018
BIS na klubové výstavě KCHLS 2018

Děkujeme všem přátelům, kteří s námi byli po oba dva dny na výstavě a za skvělé pamlsky naší kamarádce Zuzce, protože bez nich bychom to v neděli nedali :-)

Za perfektní grooming děkujeme Evě Šípové z chovné stanice EVIGOLD a úžasné fotky z výstavy Magdě Němcové, paní Maříkové a také Lukáši Beránkovi.