DUO CACIB Brno 3. 2. 2018

05.02.2018

Po roce jsme se vydali s Metem směr Brno. Velká očekávání jsem neměla a spíš jela za přáteli, které jsem dlouho neviděla. Do třídy pracovní jsme s Metem nastoupili jako druzí v pořadí. Konkurencí nám byl Direct Hit Iz Doliny Solnca a Thornywait Fire N'Ice. Musím říct, že se mi velice líbilo posuzování pana Ing. Františka Kordy, který byl pečlivý. Posudek pana rozhodčího byl následující:

  • Medově zlatý pes, správné síly kostry, pěkná hlava, krk i hřbet, korektní úhlení, prostorný, dostatečně hluboký hrudník, mírně zvlněná uzavřená srst, výborně předveden

Následovalo několik proběhnutí dokola, postavení a najednou se pan Korda rozešel k nám. Met vyhrál třídu pracovní s titulem CAC.

Po posouzení všech psů byl čas nastoupit znovu do kruhu a utkat se o titul nejlepšího psa, který získá ocenění CACIB a tím bude nominován na Crufts 2019

Najednou jsem si připadala, jak když mi někdo za tu chvilku vyměnil psa a Met stál naprosto parádně! Vůbec nepopocházel jak s oblibou dělá a krásně se natahoval. Soustředila jsem se jen na něj a ani nestihla koukat na rozhodčího. Najednou stojí u mě a podává mi ruku... Met má CACIBa. Nemohu tomu věřit. Ten můj kluk to dokázal a já byla štěstím bez sebe a běžela obejmout kamarádku Evu. Za tyto momenty štěstí to opravdu stojí!

Poslední proběhnutí dne nás čekalo po posouzení fen, nastoupili do kruhu velice kvalitní zástupci našeho plemene a věřím, že to muselo být těžké rozhodnutí. Ocenění BOB dostala fena XMAS MASCOT NENUORAMOS. Tudíž BOS přicházelo na psa, které získal náš Met. 

Cheek to Cheek Jack the Bear - V1, CAC, CACIB, BOS (kvalifikace na Crufts 2019)

Za úžasnou fotodokumentaci děkujeme Evě Šípové z chovné stanice Evigold a přátelům, kteří vytvořili po celou výstavní sobotu skvělou atmosféru.