O nás

Jmenuji se Barbora Břízová a od mala mě doprovází retrívři, bez kterých si už život neumím představit. První zlatý retrívr se v mém životě objevil již ve třech letech. Rodiče dovezli z Třeboně nádhernou zlatou kuličku v proutěném košíku. Dostal jméno Barry, i když v rodokmenu stálo Pegas z Vlčí Stepi. Byl tu s námi krásných šestnáct let. Když mu bylo dvanáct pořídili jsme do rodiny druhého parťáka. Tentokrát jsme nejeli daleko. Cyra jsme si přivezli z Ústí nad Orlicí z chovné stanice Poklad Orlicka. Když nás Barry opustil, nechtěli jsme Cyra nechat dlouho samotného. V roce 2014 jsme vyrazili za hranice až do daleké Normandie pro Meta z chovatelské stanice Cheek to Cheek, kterou vlastní paní Marie-Alpais del Moral.

Aktuálně se aktivně věnuji myslivosti v našem místním sdružení MS Dubina/Zálší, loveckému výcviku a občas vyrazíme na nějakou výstavu. Nyní něco málo o mých zlatých společnících.

Prvním z nich je Cyro Chipp Poklad Orlicka "U", díky kterému jsem se dostala k výstavám, zkouškám a v neposlední řadě myslivosti. Spolu jsme zvládli několik výstav ať už krajských, klubových či mezinárodních. Nejvíce jsme se toho však naučili na zkouškovém poli, kde jsme prošli od základních OVVR přes SVP, PZ, LZ a v roce 2016 jsme složili poslední všestranné zkoušky. Nyní je Cyro aktivně využíván v myslivecké praxi, zejména u nás ve sdružení na kachny,  na podzim v bažantnicích a drobných honech v mysliveckých sdruženích. Cyro je vyhlášený expert na kachny, pracuje neúnavně a žádná kachna před ním nemá šanci. Výstavy ho však  vyloženě nudí, proto chodí pouze jednou ročně na Klubovou výstavu retrívrů.

Druhý parťák je CH, JCH Cheek to Cheek Jack the Bear, kterému doma říkáme Met. S Metem jsme se vrhli na dráhu výstavní i zkouškovou. Na výstavách má obrovský úspěch. Jeho samotného to ohromně baví, když se běhá poslední kolečko a slyší potlesk, vypadá velice důležitě a neskutečně si to užívá. Naším dosavadním největším úspěchem je BOB a Vítězství na speciální klubové výstavě v Humpolci v roce 2017. Další úspěch je z únorové výstavy z roku 2018, kde jsme se nominovali na Crufts 2019. Na zkouškovém poli jsme spolu stihli OVVR, PZ, SVP, LZ a doufám, že se nám letos podaří zvládnout i všestranné zkoušky. Met s námi již tuto sezónu navštívil několik kachních dohledávek a jeden bažantí hon na Konopišti, kde pracoval ukázkově. Občas však má ještě svojí hlavu a myslí si, že jeho varianta je lepší než ta moje. V loňském roce se Metovi narodili první potomci, od kterých netrpělivě očekáváme zdravotní výsledky. Více v sekci odchovy na našem webu.

Pokud na nás máte jakýkoliv dotaz kontaktujte nás.

Barbora Břízová

8. 4. 2018