Klubová a speciální výstava KCHLS, Humpolec 6-7. 5. 2017

08.05.2017

V sobotu jsme vyrazili na výstavu do Humpolce. Jeli jsme v plné sestavě. První den posuzoval pan Dan Ericsoon (Švédsko). Letos si to kluci prohodili a na řadu šel jako první náš Cyro. Přihlášen byl ve třídě pracovní, kde bylo přihlášeno šest psů. Posudek dostal Cyro skvělý a obsadil krásné 4 místo, čímž obhájil loňský úspěch :-)

Cyro Chipp Poklad Orlicka - VÝBORNÝ 4 (pracovní třída)


V následující třídě šampionů jsem nastoupila tentokrát s Metem. Měl velkou konkurenci 12 starších a mohutnějších psů. Pan rozhodčí mu vytkl jeho předek... Prý by na jeho věk mohl již být mohutnější v předních partiích. Tudíž jsme ani nebyli vybráni do užšího výběru a sobotu jsem ukončili s krásnou Výbornou bez pořadí. 

Cheek to Cheek Jack the Bear - VÝBORNÝ (třída vítězů)

No a musím se ještě podělit o skvělé splečné fotky z výstavy nás čtyř  a kluků :-)

Na neděli jsem přihlásila pouze Meta. Lépe jsme se oblékli, vzali deštníky, pršiplášť a vyrazili. Druhý den posuzovala Anglická rozhodčí paní Jane Wild. Met tentokrát nastoupil již do třídy pracovní, kde byla konkurence dalších pěti psů. Proběhlo klasické nastoupení, proběhnutí, posouzení před stolem a konečný výběr. Meta jsem postavila do volného postoje a sledovala jenom jeho. Najednou se ke mě paní rozhodčí rozešla a já myslela, že nás vybrala do užšího výběru. A ono NE! Vyhráli jsme třídu pracovní a tím to ten den ještě nekončilo. Při nastoupení zástupců nejlepších jedinců Meta vybrala na Vítěze speciální výstavy a na Nejlepšího jedince plemene (BOB). Nemohla jsem tomu vůbec věřit... No a to neděle ještě nekončila. V závěrečním kruhu jsme nastoupili o nejlepšího pracovního jedince, kde byla velice silná konkurence i jiných plemen... Proběhlo prohlédnutí jedince, tam a zpět, kolečko a výběr.... Paní rozhodčí se dnes již po třetí rozešla k nám. Byla jsem štastná jak blecha. :-) Poslední nastoupení nedělního dne bylo o nejlepšího jedince celé výstavy. Spolu s námi se představil jeden zástupce plemene Flat coated retrievera, Labrador retriever, Curly coated retrívra, Chesapeak bay retrievera a Nova Scotia Duck Tolling retrievera... Nejlepšího jedince vyhrál Labrador retrívr :-) 

Cheek to Cheek Jack the Bear - VÝBORNÝ 1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB, BIS pracovní (pracovní třída)

D. Ericsson, J. Wild
D. Ericsson, J. Wild

Za úžasné fotky děkujeme Evě Šípové a Lukáši Beránkovi. :-)