Sezóna 2019 v bažantnici Konopiště

04.02.2020

Letos jsme do bažantnice vyrazili třikrát. První letošní premiéru měl náš nejstarší Cyro, který byl naprosto nadšený. Je neskutečné kolik elánu během bažantího honu v sobě má i když mu je už neskutečných 9 let. Vyrazili jsme na Konopiště, kde jsme si užili krásný teplý listopadový den za to v nejtěžších terénech Konopiště. Cyro po tom pár dní odpočíval, ale zážitek měl ze všech nejlepší.

Druhé Konopiště jsme vyrazili poprvé v sestavě já, Ondra a Cyro s Metem. Na začátku jsme si kluky rozdělili stejně jako s námi chodili celý podzim na kachny. Cyro šel s Ondrou. Musím říct, že lehčí terény snad v bažantnici nejsou. Byl to krásný pohodový prosincový den, kdy kluci pracovali úžasně a Met si neodpustil koupel při donášení již zhaslé slepice na vodní hladině. Výřad proběhl na krásném kopci, kdy jsme měli v pozadí za sebou Konopištský zámek. 

Na poslední návštěvu bažantnice jsme se vydala s Metem. Po první leči z něj trochu opadl adrenalin a chodil luxusně. Ví, že nemá cenu běhat daleko a vyplatí se nosit bažanty od střelců. Krásně si poradí i s křídlovanými bažanty a tak musím říct, že je to pořádný mazák.

Jsem ráda, že jsme letos do bažantnice vyrazili v plném počtu a doufám, že se za rok zase budem moc těšit na nějaký pěkný hon.