Strmilov 2019

28.08.2019

Letošní Strmilov jsme zahájili tradiční sobotní návštěvou u babičky s dědou v Chotěboři. Následným podvečerním příjezdem, ubytováním se ve větší chatičce společně s kamarádkou Zuzkou a jejími fenkami Lexy a Nikou. V osm hodin jsme všichni nastoupili na první nástup, kde jsem se dozvěděli, že stejně jako loni cvičíme pod úžasným výcvikářem Davidem Keppertem. No a skupinku jsme měli parádní. Patřili jsme do pokročilejších, kde nám dělala společnost Zuzka s Nikou a Petr s Deborkou. V neděli jsme začali na místě zvaném "na barvách", kde jsme se vydali k rybníčku. Leč tam jsme zjistili, že přes prázdniny vyschl a zůstal tam jen malý tekoucí pramen. David vymyslel aport přes vyschlý rybník. Zdálo by se to jako jednoduchá disciplína, ale Met na to měl úplně jiný názor. Vůbec neposlouchal, přes pramen nechtěl přejít a na konci, když přišel na to, že je to dummy tak by ho nejraději býval zapřel. Nakonec však aport donesl. Cyro disciplínu vypracoval skvěle a my jsme mohli přejít na vodu. No tam to o moc větší sláva nebyla. Přišla jsem na to, že Met dummy naprosto ignoruje a nehodlá je nosit. Cyrovi tolik nevadí, a tak disciplínu vypracoval krásně. Následovala dohledávka ve čtverci v lese, kde už byla zvěř. Najednou kluci ožili a pracovali famózně. Předposlední úžasná pro mě nová disciplína, blind s výstřelem.

Nečekala jsem, že by to kluci zvládli, protože na takové dálky netrénujeme. To, co předvedl Met mě úplně vyrazilo dech.  Byla to špičková práce. Cyro to s trochou více povelů také vypracoval. Cestou k autům jsme si udělali trochu jiné dohledávky a pro neděli to bylo všechno. Pondělí jsme vynechali a v úterý jsme vyrazili k rybníku před Kunžakem. Začali jsme dvěma kachnami na hluboké vodě. Pokračovali dohledávkou v rákosí, situací podobnou jako na kachním honu, směrování a na závěr marking ve vysoké trávě. Kluci předvedli krásnou práci a Met navíc dostal pochvalu za nejlepší marking skupiny. 

Ve středu jsme se vydali na barvy nahoru. Začali jsme s vlečkami. Cyro jako starý mazák převedl krásnou práci, kterou jsem mu nechtíc ztížili. Druhou vlečku jsme mu natáhli přes jinou a tam mu to o trochu déle trvalo, ale zajíce našel a donesl. Následovala dohledávka ve čtverci, kterou nakonec vypracoval Met. Cyro během čekání na disciplínu usnul. Tak jsem ho nechala odpočívat a dali jsme si společně pak jenom chůzi u nohy. Ve čtvrtek Cyro dostal volno, které prospal do odpoledne na chatičce. 

My jsme se s Metem vydali na pohár Komorník, který se nám zatím nikdy nepodařilo dojít, nebo jsme kvůli teplu ani nenastoupili. Letošní ročník byl však přelomový. Klidy jsme zvládli levou zadní a vydali se na první stanoviště k Jiřince. Met ukázal, že od konce lovecké sezóny nic nezapomněl a vyšvihl krásný marking. Následovalo navádění na dvě kachny na hluboké vodě po staru (kachny již při našem příchodu na hladině leží). Disciplínu jsme měli dlouhou, protože pes před námi kachny nedonesl. Met mi věřil a kachny donesl. Měla jsem z něj radost, protože takto jsme nikdy netrénovali. Předposlední disciplína byl čtverec, ve kterém leželi dva spárky. Met jako vždy nejdřív ověřil místa a pak se rozhodl přinést levý spárek. Po cestě si asi myslel, že na něj nikdo nevidí, a tak spárek upustil a začal se na něm válet. Houkla jsem na něj a ihned ho přinesl a z jeho výrazu bylo patrné, že nechápal jak to, že jsem ho viděla :D. Druhý kus přinesl bez problému. Následovala poslední disciplína blind s výstřelem. Meta jsem musela trochu navádět, ale nakonec i v dobrém čase kus našel. Celkově jsme obsadili krásné 21. místo s 18 body z 20. Jsem na něj pyšná, že to tak krásně letos zvládl. V pátek jsme měli spojené skupiny a vyrazili jsme k rozhledně. Začali jsme dummy launchrem, kdy jsem nechala kluky na volno u nohy a na povel je vypouštěla. Klidy ustáli skvěle a dummy také donesly. Pokračovali jsme známou disciplínou ku kolíku, kterou kluci zvládli s přehledem. Pak jsme si dali blind přes remízek. Na podruhé jsem vzdálenosti zvětšili a znovu je tam poslali. Kluci byli šikovní a donesli si každý dle svého výběru aport. Met po dvakrát vzal nejtěžší chlupatý dummy co tam byl. Měl s ním taky co dělat, aby ho unesl. Poslední disciplínou celého tábora byl marking. Nikdo nevyrazil dřív ani později. Dávali pozor a na první dobrou aport přinesli. Musím říct, že od loňského roku se Met velice zlepšil. Jakmile jsme pracovali se zvěří byli oba famózní. Mám z nich obrovskou radost. Stali se z obou zkušení psi.

Chtěla bych tímto poděkovat našemu výcvikáři Davidovi Keppertovi za skvěle odvedenou práci po celou dobu výcviku. Evě Píchové za organizaci celého tábora a také Zuzce Tíkalové, která s námi vydržela na chatce a v neděli se o mě úžasně postarala. Už se těším na příští ročník. Přikládám pár fotek z tábora a také profi fotky z balíků od Míry Antoše.