Víkend ve znamení výstav 29. - 30. 8. 2020

11.09.2020

V sobotu 29. srpna jsem se vydala na nám oblíbenou klubovou výstavu do Humpolce. Tentokrát jsme vyrazili ve skromném složení jenom já s Metem, který byl přihlášený ve velmi nabité třídě pracovní 11 psů. Než Met nastoupil měla jsem možnost vidět dva pejsky z odchovu po Metovi a Bessy (Beatrice Mon Mignon). Zacka Od Tří jasanů a Zappa Od Tří jasanů. Zapp po oba dny výstavy nastoupil do třídy pracovní, kde se v neděli umístil na krásném třetím místě. 

Celý sobotní den posuzoval pan Ing. František Korda. Posuzoval velmi pěkně a nálada v kruhu byla pohodová. Metovi se dostalo krásného ohodnocení a pochválení dobré kondice. Nakonec si Met vyběhal krásné druhé místo. Mám z tohoto výsledku radost, protože třída byla opravdu obsazena kvalitními psy. Po výstavě nás krásně vyfotila Magda Němcová za což jí moc děkujeme. 

Cheek to Cheek Jack the Bear - V2, r. CAC (třída pracovní)

V neděli jsem vyrazila s Garym na naši první klubovou výstavu Alpských brak jezevčíkových do Koles nad Labem. Braky jsou vcelku málo početné plemeno, tak to byla výstava velice komorní. Sešlo se necelých 50 přihlášených jedinců. S Garym jsme nastoupili do třídy mladých, kde bylo ještě 7 psů. Posuzovala nás paní MVDr. Lenka Močubová Martinková, která braky dlouhá léta chová a v plemeni se vyzná. Proběhlo klasické kolečko a posouzení ve výstavním postoji. Gary dostal pěkný posudek, kde mu byl vytknut jeho pro nás charakteristický vír na krku a trochu vytočená přední tlapka. Z výstavy jsme si odvezli hodnocení Velmi dobrý a změřenou kohoutkovou výšku 37,5 cm. 

Garet z Bolechů vršku - VD (třída mladých)