Víkenďák na Leštine, štěňata a KPZ Kunžak 18. - 21. 5. 2017

22.05.2017

Ve čtvrtek jsme se vydali směr Jižní Čechy do nám již známé chatové osady Leština, kde Eva Píchová pořádala víkenďák. Cestou jsme se stavili za babičkou v Chotěboři, kde kluci dostali vyjímku a šli se mnou dovnitř do bytu. :-) Celou cestu bylo strašné vedro, tak jsme byli rádi za přestávku :-)

u babičky na návštěvě...
u babičky na návštěvě...

Večer jsme byli při nástupu přiřazeni do druhé skupiny k Pétě Hrabětové, u které jsme již cvičili na podzim. Proběhlo podání detailnějších informací k dalšímu dni a mohli jsme se jít projít okolím.

Najednou nám však přišla úžasná zpráva! Náš Met se stal tatínkem. Narodilo se celkem 9 šťěňat v poměru 6 kluků a 3 slečen. Porod proběhl v pořádku a rozdíl mezi štěňátky byl jenom 70 gramů. Více informací se dozvíte v chovatelské stanici JACKIE`S DREAM na jejich webu www.jackiesdream.cz

Další den (v pátek) jsme začali dohledávkou a vlečkou. Kluci i přes velké teplo neměli ani s jednou disciplínou problém a tak jsme se mohli vydat vyzkoušt rybník, kde se měli konat podzimní zkoušky. (Přihlásila jsem na ně Meta). Všechno také proběhlo v pořádku až na Metovo zaváhání při vhození kachny ze schodů. Opakoval se stejný scénář jako na Východočeském derby, kdy si nebyl jistý, že vlez do vody po schodech je dobrý... Nakonec schody překonal a my se mohli vydat zpátky do tábora na oběd a odpolední pauzu. Kluci si při ní schrupli a já si užívala chvíle úžasného výhledu na rybník a ledovou kávu :-)

rybník Komorník
rybník Komorník

Po obědě jsme vše vzali rychle a udělali pouze vlečky se srstnatou zvěří. 

Následující den (v sobotu) jsme dopoledne zopakovali klidy, slídění za které byl Met pochválen (s Cyrem jsme neslídili, protože nešel na zkoušky) no a na závěr jsme si dali kachnu z hluboké vody, kde Cyro měl těžší disciplínu s dummíkama. Odpolko jsme šli cvičit jenom s Cyrem a nechali Meta odpočívat. Začali jsme těžkou dohledávkou v lese a to čtvercem s dvěmi kusy. Cyrovi druhý kus trval trochu déle, ale i tak byl rychlý. Pokračovali jsme naváděním na dva kusy pernaté a poslední disciplínu jsme si udělali vlečku v lese se srstnatou zvěří. Vrátili jsme se spokojení a mohli jsme už vyčkávat jenom následující den.

Cyro čeká až na něj přijde řada..
Cyro čeká až na něj přijde řada..
Cyro, když přichází z vlečky
Cyro, když přichází z vlečky

V neděli 21. 5. jsem nastoupila s Metem na Podzimní zkoušky, které se v Kunžaku konali poprvé. Cyro na nás mezitím čekal v chatové osadě. Nastoupilo 24 psů. My jsme si vylosovali číslo 14. Znamenalo pro nás třetí skupinu a v ní druhé místo... Začali jsme vodou, které jsem se bála a nakonec dopadla krásnou známkou 4, ve stejném duchu se nesla i chůze u nohy. Až vykolejení přišlo při Aportu v terénu, kde mě Met překvapil na plné čáře. Rozhodčí hodil bažanta, který dopadl na zem a náš Met bez jakéhokoliv povelu vystřelil... Stála jsem jak opařená a nechápala... Dostali jsme za 1.. Najednou to všechno ze mě spadlo a šli jsme si to dojít, no a co čert nechtěl tak už jsme šli v samých 4 až na přinášení, kde váhal nad zmrzlým bažantem zda-li ho chci opravdu přinést a za poslušnost jsme dostali 3... To už ani nevím kde.. Velice byl pochválen za vyhledávání, že krásně pracoval samostatně a prohledával i přilehlé terény... Zkoušky jsme tímto zakončili ve III. ceně s 208 body. Pro příště máme co trénovat.