Výstava KCHLS Třeboň, Výcvikový tábor Strmilov - Leština 2017

29.08.2017

V sobotu jsme se vypravili do Třeboně na klubovou výstavu KCHLS, kde posuzoval zahraniční rozhodčí z Itálie Alessandro Zeppi. Met nastoupil ve třídě pracovní a spolu s ním další dva psi. Vešli jsme všichni do kruhu, proběhlo krátké předvedení a běh do kola. Následovalo zapsání posudku a závěrečné nastoupení. Při konečném rozhodování, o Meta rozhodčí sotva pohledem zavadil a dal nám V3. V posudku má jedinou výtku a to, že se mu zdá delší v horní linii. Velice mě jeho přístup zamrzel... Níže trocha fotek z výstavy.

Nic jsme si z toho nedělali, sbalily stan, naložili kluky do auta a vyrazili na vytoužený týden na Leštině, který pořádala Eva Píchová pod značkou Výcvik retrieverů v Praze. Přijeli jsme do kempu v odpoledních hodinách a ubytovali jsme se v chatce číslo 3. Při příjezdu jsem přišla na to, že jsem doma nechala píšťalku a obojky na kluky... Zachránila nás paní Marková, která měla v autě úplně novou nerozbalenou píšťalku. Měla jeden háček, a to že byla růžová. Tak jsem byla tak trochu jak blázen v zeleném oblečení s růžovou píšťalkou :-D. Na jednu noc tam s námi byla i Ela.

Ela, Cyro a já...
Ela, Cyro a já...

V neděli jsme vyrazili směr Suchdol, kde s námi ještě cvičila Ela. Petra ji přesvědčila, aby vedla Cyra. Moc se jí do toho nechtělo, ale musím uznat, že jim to šlo parádně. Cyro je mazák a tak to měla jednoduché. Cvičili jsme navádění dohledávky, aporty a blindy. Z Meta jsem měla radost. Navádění na dva kusy, které bylo na 70 kroků první kus zvládl parádně a při druhém mu to trochu trvalo, ale nakonec ho donesl. 

Ela s Cyrem
Ela s Cyrem
Na "Suchdole"
Na "Suchdole"

Odpoledne jsme ještě s Metem vyrazila na barvu. Nakapali jsme mu kratší, aby ji měl na zopakování a poprvé jsme zkusili šoulačku. Byli jsme za ní velice pochváleni a vydali jsme se na barvu. Met mě úspěšně dovedl ke kusu a já byla ráda, že nic nezapomněl. :-)

Met po barvě
Met po barvě

V pondělí jsme se vydali do lesa "na barvy", kde jsme udělali pár věcí na louce, dohledávku v lese a vlečky v lese. Práce v lese kluky baví, a tak v něm pracovali skvěle. Níže jsou jejich fotky po úspěšné vlečce.

Po lese je výcvik zmohl a takhle jsem je po obědě našla čekat na chatce. 

V úterý jsme vyrazili na místo, kde se dělali v květnu podzimní zkoušky. Terény se mi tam velice líbí. Navíc jsme s sebou měli dummy launcher a Cyro z něj byl naprosto nadšený. S Metem jsem si udělal vyhledávání a přešlo se na vlečky a dohledávky. Tam kluci začali kravit a bylo po tréninku... Středa byla posledním dnem, kdy se cvičilo a tak jsme ji celou zakončili na vodě. Udělali jsme dohledávku v rákosí a navádění na dva kusy na hluboké vodě. 

Provokace ze strany kačen byla obrovská...
Provokace ze strany kačen byla obrovská...

Ve středu jsem se bez kluků zúčastnila soutěže Strmilovská šlápota, kterou náš tým vyhrál :-) No a ve čtvrtek jsme poprvé nastoupili na neoficiální soutěž o Pohár komorník. Přihlásila jsem oba kluky, ale v půlce soutěže jsme odstoupili. Dělali zbytečné chyby a já už toho taky měla dost. V pátek jsme se cvičení vzdali dobrovolně a vyrazili s přáteli na focení. Nejprve jsme vytvořili společné fotky a pak se šlo na fotky v akci. Velké díky za profi fotografie patří Evě Šípové z CHS Evigold.

Celý týden jsme si náramně užili a výcvikový pobyt u Evy Píchové můžeme jedině doporučit :-)