Rok 2011

Vánoce plné radosti a pohody,
dobrou náladu, které hřeje i v mrazu,
štěstí, zdraví a ten nejkrásnější Nová rok,
který přinese splnění všech přání!
Vám přejí Barry, Cyro a Bára

---------------------------------

Pozor máme novou adresu :) Dnes jsme se už kompletně přestěhovali do nového :) Nyní nás naleznete na nové adrese Luční, Choceň :)

---------------------------------

Jsme přihlášeni na Národní výstavu psů do Brna, která se koná 7. ledna. Rozhodčí pro Zlaté retrívry bude paní D. Smržová. Cyro je zařazen do Mezitřídy. Na výstavě budeme potřebovat změřit kohoutkovou výšku a spočítat zuby, abych mohla odeslat potřebné doklady k uchovnění Cyra...

Tak nám držte palce :)

Více informací o výstavě naleznete na www.msks.cz .

---------------------------------

Dnes jsme strávili celý den na zahradě. Cyro řádil a neustále nám nosil hračky na házení :) Proto přidávám pár fotek na Rajče (klikni na Cyrovu fotku) :)

Před chvílí jsme přijeli ze zkoušek Ovvr. Cyro zkoušky udělal naprosto perfektně. Podařilo se mu získat plný počet bodů tedy 232. Mám z něho obrovskou radost.

Ráno jsme k chatě MS Horalka dojeli před osmou hodinou ráno, šla jsme nás zapsat. Než jsme odjeli na louku vylosovali jsme si každý pořadové číslo. Já jsme vylosovala číšlo 14. Tak akorát uprostřed. Okolo deváté jsme všichni odjeli na louku. První disciplína byla povaha. Cyro si všechny očmuchal a zařadili jsme se na konec řady. Poté následovalo chování po výstřelu. Chodilo se po třech. Začali si hrát a běhali po louce p. Stránský vystřelil a oni se ani nepodívali a běželi dál. Cyro na povel ihned přiběhl tudíž jsme také dostaly plný počet bodů. Chvilku jsme si počkali a šli na další disciplínu nos. Nejdříve udělal pár kroků s hlavou nahoře, ale pak něco zavětřil a rejdil po trávě sem a tam tudíž jsme taky dostali plný počet bodů. Aport nám šel nádherně. Jakmile dopadnul nazem vystřelil za ním a bez váhání mi ho donesl. Chůze na vodítku a bez nám šla taky nádherně. Jenom při cestě na volno jsem ho trochu popohnala, aby se neloudal. No a aport z vody ten byl taky úžasný. Do vody se vrhnul jako divý ani jsem se nenadála a už byl zpět i s aportem v hubě.

Fotky ze zkoušek naleznete na Rajčeti (klikněte na fotku pod textem) a oskenovaný diplom a zapsané body (ZDE)

---------------------------

Včera jsme měli absolvovat zkoušky v Dolánkách nad Ohří. Bohužel mi pán v týdnu psal, že je pro malou účast ruší. Ihned jsem začala zjišťovat, kde a kdy se nějaké zkoušky dělají. Měla jsem štěstí. V den státního svátku tedy 28. 10. se konají poslední letošní zkoušky OVVR. Ihned jsem psala pánovi a ten mi to potvrdil.

Takže se zkušky přesouvají na 28. 10. 2011. Konají se v Prosečné (odkaz zde). Pořádá je Josef Stránský, který bude i hlavní rozhodčí. Program bude následující:

  • 8,00 hod. sraz účastníků na chalupě MS- HORALKA
  • 8,00 hod.-9,00hod. presence
  • 9,00 hod.-9,30 hod. zahájení a veterinární prohlídka
  • 9,30 hod.-14,00 hod. OVVR v terénu
  • 14,30 hod.-15,00 hod. vyhlášení výsledků

Tak doufám, že tyto zkoušky už dopadnou :)

Pan Josef Stránský má chovnou stanici jménem Od tří jasanů, naleznete ji ZDE.

-----------------------------

V úterý jsme s Cyrem byli na Dni zvířat. Den před tím semnou Cyro strávil celý školní den :) Při hodinách pospával pod lavicí a při zkoušení ležel u lavice a hlídal mě. Noc jsme strávili na půdě školy :) Včera jsme taky poznali novou kamarádku ohařku Lenu... Celé dva dny byli zajímavé dole pod článkem můžete vidět fotky i s kamarádkou Lenou :)

------------------------

Dnes jsem se rozhodla, že pojedem na zkoušky OVVR. Máme na cvičení 3 týdny a pak bude jeden týden volna. Zkoušky se konají v Dolánkách na Ohří a jsou 15. 10. 2011... Rozhodčí bude pan Jaroslav Hornický, který je i organizátorem zkoušek. Zde najdete propozice: Propozice OVVR.doc (47,5 kB) a zde řád OVVR: Řád OVVR.doc (80 kB)... Pod článkem můžete najít pár fotek po cvičení :)

Také se v měsíci Říjnu zúčastníme DNE ZVÍŘAT, který se koná 4. 10. 2011... Na SOŠ Veterinární v Hradci Králové :)

-------------------

Náš Cyro má límec... Dostla ho proti škrábání za krkem. O víkendu si rozdrbal bodanec od komára.

Naše paní veterinářka mu místo ránu vyholila strojkem. Udělala laserovou terapii. Dostal antibiotika a každý den mu ránu mažem. Dnes jdem na kontrolu.

Dole můžete vidět fotky jak Cyro vypadá a jsou přidána i videa, které lze shlédnout na našem videokanálu na stránkách nebo na YouTube :) Video č.1 (ZDE) a video č.2 (ZDE).

Před chvílí jsme přijeli ze zkoušek Ovvr. Cyro zkoušky udělal naprosto perfektně. Podařilo se mu získat plný počet bodů tedy 232. Mám z něho obrovskou radost.

------------------

Dnes jsem přidala pár fotek z léta na RAJČE :) Jak kluci blbnou :) Některé fotky můžete vidět tady a více na Rajčeti :)

Příští týden se s Cyrem chystáme jet na Sázavák. Dodám fotky a více informací jak jsme se měli :)

-----------------

Když jsem byla pryč tak dám dorazili výsledky Cyrova vyšetření. Pan doktor Meloun poslal snímky do Brna panu doktorovi Snášilovi.

Vyšetření dopadlo skvěle. DLK a DKK dopadli obě negativně což je úžasné. Na stránkách RTG vyšetření naleznete fotokopii Cyrova vyšetření :)

-----------------

Dnes jsme absolvovali Krajskou výstavu v Lanškrouně. Dopadli jsme 4 s hodnocením VELMI DOBRÝ. Fotky naleznete na Rajčeti ve Fotogalerii a Videa naleznete na Youtube :)

Video také naleznete v panelu na našich stránkách :)

----------------

Dnes mi přišel vstupní list na výstavu :) Naše výstavní číslo je 447 a najdete nás v kruhu č. 5. Na výstavě potkáme Cyrova sourozence Ceryho :) Ten má výstavní číslo 446. Tak nám držte palce :) Více informací o výstavě najdete na www.zemska-koruna.cz/.

Místo konání: hala B. Modrého

Program: 7.00 - 8.30 přejímka psů

9.00 - 14.00 posuzování v kruzích

14.30 soutěže a vyhlášení vítězů

Vstupné pro děti je ZDARMA a pro dospělé a děti nad 15 let je 20,- Kč

Budeme se na Vás těšit

----------------

Máme nového kamaráda. Je jím 2 mesíční štěně labradora jménem Bony. Z víkendu kdy jsme se viděli je na Rajčeti pár fotek :)

Před chvílí jsme přijeli ze zkoušek Ovvr. Cyro zkoušky udělal naprosto perfektně. Podařilo se mu získat plný počet bodů tedy 232. Mám z něho obrovskou radost.

--------------------

Včera Cyro podstoupil rentgen kyčlí a loktů u pana doktora Melouna z Chotěboře. Na Rajčeti jsou přidány fotky. Do měsíce by nám mělo přijít vyhodnocení snímků

---------------------

Jsou přidány fotky z výstavy na https://zlatastudanka.rajce.idnes.cz/MVP_Praha_14._5._2011/ :)

Včera jsme se s Cyrem zúčastnili naší první výstavy. Naše třída mladých šla jako třetí na řadu. My s číslem 1460 jsme skončili TŘETÍ.

Posudek paní rozhodčí(Lindy Volárikové) byl následující: 13TI MĚSÍČNÍ PES, UŠI A MORDA V POROVNÁNÍ S LEBKOU, VÝBORNÝ PIGMENT, VOLNĚJŠÍ LOKET, DELŠÍ V BEDRECH, DOBRÝ POHYB, DOBRÝ KRK, KOREKTNÍ ZAÚHLENÍ.

Ocenění: VÝBORNÝ

Při vstupu Cyro dostal dárečky v podobě masových konzerv. Po skončení vystavování jsem mu koupila míček na šňůrce a pár dalších drobností :) Fotky v nejbližší době dodám :)

Zítra jdem na rentgeny loketních kloubů a kyčelních kloubů tak nám držte pěsti ať dobře dopadnou :)

---------------

Cyro i Barry oslavili svoje narozeniny na zahradě. Oba dostali dárečky. Barryk dostal ouško a šlachy na kousání a Cyro hračku a knížku :) Fotky naleznete na Rajčeti :)

---------------------

Dnes jsem opožděně odeslala přihlášku na výstavu. Paní naši přihlášku ještě přijala :) Pro nás to znamená, že se zúčastníme výstavy v Praze. Cyra budu vystavovat v sobotu 14. května 2011. Výstava probíhá ve výstavním areálu Letňany... Rozhočí budou paní Voláriková Linda ze Slovenska a pan Václavík Miroslav z České republiky. Jsem zvědavá jak na naší první výstvě dopadneme :) Více informací naleznete na www.vystavapsu.cz

----------------

Dnes jsme s Cyrem vyrazili na kole na jarní procházku do lesa. Naše cesta začala Cyrovou bahení koupelí v potůčku. Vypadal jako Flat Coated retriever křížený s Golden retrievrem. Půl kožichu měl černou a druhou zlatou. Cestou se neustále oklepával jak mu to bahno vadilo.Lesem se krásně proběhl a na konci procházky si dobrovolně zaplaval a zase vypadal jako zlatý retriever. Fotky naleznete na našich stránkách a videa v našem videokanále :)

--------------------

Za celý měsíc březen navšívilo naše stránky 170 uživatelů... Děkujeme :)

Začali jsem cvičit s kamarádkou Ejlou, které je půl roku. Byli jsem pochváleni za vše co už umíme. Aport je jediný, který nám moc nejde :( Proto jsem na něm začali usilovně pracovat :) Doufáme, že se ho už brzy naučíme :)

Cyrovi na krk přibyla známka, aby se nám nestratil...

-----------------

Účastníme se soutěže v pořadu české televize. Prosím hlasujte pro naši fotku. Naleznete ji na https://www.ceskatelevize.cz/porady/10274470705-dobre-rano/4125-fotosoutez/... Pod fotkou je moje jméno a na fotce je Cyro.

Děkujeme všem co nám poslali hlas :)

------------------

Fotky z dovolené už jsou všechny přidány :) Bohužel se sem nevešly všechny. Zbytek fotek naleznete na https://zlatastudanka.rajce.idnes.cz/Dovolena_Pec_pod_Snezkou/ :)

-------------------

Včera jsme navštívili MVP v Brně. Poznali jsme taťku Fíka a jeho paničku. Výstava byla skvělá. Cyro byl úplně mimo, tolik psů po hromadě ještě nezažil... Ve fotogalerii jsou přidány fotky :)

------------------

Dnes jsme byli po delší době na cvičáku :) Ráno byla zima, ale běháním jsme se zahřáli... Zlepšili jsme se v povelu ZŮSTAŇ no a APORT musíme potrénovat. Míček Cyro upustí přede mě a to je špatně... Musíme trénovat :)

------------------

Už se nám to blíží :)... Všichni se moc na výstavu v Brně těšíme, vystavovaný by už měl být brácha Cerry a na čumendo by tam měl být Cid... Jejich mamka Chelsa a taťka Fík budou vystavováni :) Už se moc těšíme... Více informací se dozvíte na https://www.cmku.cz/vystava-cmku/index_cz.php..

--------------------

Dnešní odpoledne jsme se pokoušeli o výstavní postoj... Cyrovi se to ze začátku moc nezamlouvalo, ale piškoty ho nakonec překonaly :)

Letošní rok jsme zahájili přípitkem a vyvenčením Cyra :) Odpoledne jsme byli lyžovat a Cyro nás hlídla. Přidávám pár fotek a video jak mě Cyro přivítal, když jsem přijela ze svahu.

Fotka před odjezdem domů z hor :)

(když klikneš na fotku uvidíš jich více)