Rok 2013

Mezinárodní výstava psů Praha 3. listopadu 2013 04.11.2013 17:33

V neděli 3. listopadu jsme vyrazili na výstavu do Prahy. Poprvé jsem Cyra přihlásila do třídy PRACOVNÍ. Psi byli hodnoceni v kruhu číslo 46 panem Schepers Jo (NL). Na řadu jsme přišli až okolo dvanácté, protože před námi byla ještě čtyři jiná plemena a pracovní třída je předposlední. Do kruhu nastoupilo pět psů. My s číslem 7263 jsme nastupovali druzí v pořadí. Nakonec jsme dostali hodnocení VÝBORNÝ bez pořadí.

Posudek byl následující: Skoro 3 letý pes, dobré proporce, dobrý typ, velmi hezká hlava, dobré oči, uši, zuby, velmi dobré zbarvení, velký černý nos, dobrý krk, hřbet a ocas, velmi dobrá hruď, dobré nohy, kompaktní packy, velmi dobrá úhlení, velmi dobré osvalení, velmi dobrá srst, příliš zastřižen na krku, velmi dobrý pohyb, potřebuje více výstavního temperamentu.

Výstavu jsme si užili a na výstavním temperamentu do příště zapracujeme. Vystavoval se také Cyrův taťka Fík, který se po oba dva dny umístil na skvělých místech v sobotu byl ohodnocen v sobotu: Exc1st, CAC, CACIB, BIG a v neděli: Exc 1st, CAC, CACIB, BIG3. Cyrovi jsem zakoupila reflexní vestu od Bracca na vycházky a hony.

Fotografie z výstavy naleznete během týdne na Rajčeti.

A v pátek 1. listopadu jsme se byli projít v parku okolo Lánského zámku. Aza s Cyrem si procházku náramně užili. Viz foto níže :)

-----------------------------------------------------------------------

KPZ Pardubice 07.10.2013 08:27

V sobotu ráno jsme vyrazili na Podzimní zkoušky do obce Časy. Sešli jsem se okolo osmé hodiny raní na úřadě. Proběhlo zaplacení poplatků, veterinární přejímka a následoval nástup. Vylosovala jsem číslo 7. Přejeli jsme na louky a začali jsme Vlečkou pernaté. Cyra jsem nasazovala na vlečku třikrát, protože byl silný boční vítr. Nakonec ji našel v čase 3:53. Byla jsem šťastná vešli jsme se do známky 4. Za přinášení jsme dostali malou 3, protože ji upustil a koukl se zasebe a pak ji přinesl. I tak jsem byla ráda. Následovala Chůze na vodítku, kterou zvládáme. Cyro neváhal a vůbec u nohy nechtěl jít dostali jsme známku 3. Přešli jsem na další stanoviště, kde nás čekala Vlečka srstnaté. Chvilku jsem si počkali než ji rozhodčí natáhl a mohli jsme vyrazit. Cyro šel po stopě nádherně a dostali 4 a za přinášení malou 4. Měli jsme polovinu za sebou a já byla ráda. Přecházeli jsme na Slídění s dohledávkou, které se nám stala osudné. Cyro na začátku nádherně slídil, běhal ze strany na stranu a já si říkal , že to je skvělé. Až do doby kdy navětřil živou zvěř. Zaběhl do remízku a vyplašil dvě srnky. Bežel za nima a neregoval na žádné povely. Čekali jsme než se vrátí, stihl to do časového limitu a já ho mohla rovnou už vyslat na dohledávku bažanta, který byl padesták kroků před ním. Bohužel už nechtěl pracovat, protože byl úplně uřícený. Tímto pro nás zkoušky skončili. Bohužel je to zkušnost a doufám, že příští úspěšně složíme. Přikládám pár fotografiií ze zkoušek (po kliknutí na fotku pod textem).


-------------------------------------------------------

Víkend v Pekle 29.09.2013 19:49

V sobotu ráno jsme vyrazili na víkendový cvičení. Sešli jsme se u bráchy Keryho ve vesnici Peklo na Vysočině. Celkem bylo šest čtyřnohých a sedm dvounohých bytostí. Sobotní cvíčení na louce byla pro nás menší opakovačka na Podzimní zkoušky. Něteří se naopak dozvěděli jaké nešvary mají odstranit a jak ve cvičení postupovat dále. Zkoušeli jsem cvičit i s malou Angel, které jsou čtyři měsíce. Nádherně aportovala 500 gramové dumíky. Cvičení jsme si všichni užili a doufám, že se příští rok znovu sejdeme.

A je to tu! Už příští týden v sobotu 5. 10. nás čekají naše první Podzimní zkoušky. Budou se konat nedaleko od nás v Dolních Ředicích. Pořádá je Retriever Klub. Propozice a veškeré info naleznete ZDE. Tak nám držte všechny tlapky co můžete :)

Pár fotografií z víkendu naleznete pokud kliknete na fotografii níže :)


----------------------------------------------------

Canisterapeutické zkoušky a cvičení na PZ 01.09.2013 09:55

Včera brzy ráno jsme vyrazili směr Rekreační areál Pecka složit Canisterapeutické zkoušky pod organizací .

Zkoušky začali v 8:30 nahlášením, veterinární přejímkou a vylosováním pořadových čísel. Vylosovala jsem číslo 4. Přesunuli jsme se do tělocvičny a vše mohlo začít. První zkoušená disciplína byla Reakce na jiné psy, pachy a hluk. Nikdo ze psů neměl agresivní reakci, hluk se zkoušel padajícíma víčkama a pach byl namočený hadřík v Savu. Ovladatelnost na vodítku a základní poslušnost jsme zvládli skvělě. Měla jsem s povelu vstaň trochu obavy, ale Cyro ho předvedl naprosto parádně. Při odložení koukal s nastraženýma ušima, ale ani nechtěl vstávat. Na aport jsem mu vzala Dummy ve tvaru kachny, ani neváhal a hned mi ji po povelu donesl. Podání pamlsků z dlaně a špetky z prstů a reakce na doteky cizí osoby, při této části zkoušky byl Cyro naprosto v pohodě až do chvíle než mu zkoušející asistent chtěl šáhnout na zadní část těla. To se Cyrovi nelíbylo a trochu zavrčel. V hloučku lidí už mu to, ale nevadilo. Ovladatelnost psa cizí osobou na vodítku jsme zvládli perfektně. Cyro žádný problém neměl a bez váhání asistenta poslouchal. Při podlézání psa cizí osbou, koukal na malé holčičky co dělají na zemi, ale jenom si je očuchal a vše bylo v pořádku. Okolo dvanácté hodiny bylo vyhodnocení. Dostali jsem s Cyrem certifikát o úspěšném absolvováním canisterapeutických zkoušek. Platnost osvědčeníá je na 3 roky. Mám radost, že jsme to zvládli. Tímto se Cyro stal canisterapeutickým psem. Doprovod nám celý den dělali Míla s Azou. Tímto jim děkujeme :) Fotky ze zkoušek naleznete, když kliknete na fotografii níže. :)

Po předešlém uvážení jsem se rozhodla, že s Cyrem zkusím složit Podzimní zkoušky. Budou se konat v 5. 10. 2013 v Pardubicích. Cyro pracuje nádherně, doufám že se o víkendu naučíme vlečky a s ničím jiným nebude problém. V pátek už jsme začali nacvičovat jednotlivé disciplíny. Podařilo se nám nafotit i pár fotek. Naleznete je, když kliknete na fotku níže. :)


-------------------------------------------------------------------

Zkoušky SZVP Ledce- O Pohár Ing. Švába 27.08.2013 08:42

V neděli 25. 8. 2013 jsme složili zkoušky SZVP- O pohár Ing. Švába v Ledci u Mladé Boleslavi.

Do Ledce jsme přijeli okolo 7:30, kdy jsme se nahlásili prošli veterinární kontrolou a už jsme jenom čekalli na zahájení. To se trochu opozdilo a k rybníkům se dorazilo až v 10:30. První naše disciplína Dohledávka pohozené kachny v rákosí. Ta Cyrovi trvala okolo šesti minut a už jsme dostali známku 3. Následovalo Vodění psa, kde jsme dostali 4. Na tomto stanovišti byli dva rozhodčí- jedním z nich byla M. Šustová, u které jsme v týdnu cvičili na rákosí. Šli jsme se občerstvit a pak jsme vyrazili na Práci v rákosí, kde jsme měli velice příjemnou paní rozhodčí. Cyro pracoval velice parádně. Ani jsem to nečekala a pohozenou kachnu našel zachvilku od pohození. Dostali jsme známku 4. Chvilku jsme počkali na střelce a šlo se na Klid na stanovišti. Cyrovi jsem dala povel lehni a zůstaň. Celou dobu byl bez vodítka na volno, střelba mu nijak nevadila a při posledních na mě koukal, že už se nudí :). Dostali jsme známku 4. Následovali poslední tři disciplíny. Na hrázi rybníka se začalo Přinášením 2 kachen z hluboké vody- handling, kde jsem Cyra vyslala chvilku na to koukal a kachny následně donesl obě. Dostali jsme za obě známku 4, ale za poslušnost malou známku 2. Už jsme všichni byli zmrzlí, protože foukal vítra a stále pršelo. Museli jsme si počkat než na nás přijde řada a mohli jsme jít na Přinášení kachny z hluboké vody, kterou přinesl ukázkově :). Zde jsme také dostali hodnocení 4. Následovala poslední disciplína, kterou Cyro má ze všech nejraději. Paměť k aportu- marking, rozhodčí mě poklepal na rameno a já řekla APORT, Cyro vystřelil úžasnou rychlostí a bez zaváhání mi bažanta přinesl. Dostali jsem známku 4. Měla jsem obrovskou radost. Za Přinášení jsme celkově za zkoušky dostali známku 4 a za Poslušnost 3. Celkově jsme získali 127 bodů. Celkově jsme na zkouškách z 24 psů skončili 9, kdy 6 psů zkoušky nedokončilo.

Úspěšně jsme složili zkoušky SZVP v I. ceně a ještě s titulem Res. CACT. Mám z něj obrovskou radost.

Ještě jednou děkuji všem, kteří s námi cvičili a dostávali jsme od nich rady.

Výsledkovou tabulku zkoušek naleznete ZDE a stránky zkoušek zde www.o-putovni-pohar-jiriho-svaba.webnode.cz

Fotografie ze zkoušek naleznete na Rajčeti. :)


-----------------------------------------------------------------------

Kluci na zahradě 19.06.2013 10:14

Včera bylo strašné teplo. Cyra jsme stříkali hadicí, aby se ochladil. Hledali studená a stinná místa na zahradě. Přidávám pár fotek. Zbytek naleznete na Rajčeti, nebo když kliknete na fotografii níže. :)


-------------------------------------------------------------------------

První letošní vodní cvičení 28.05.2013 19:49

Dnes jsme byli s Cyrem cvičit na vodě :) Na rybníku Kracl. Opakovli jsem po zimě dohledávku ve vysoké trávě, aport na vodě s jedním a dvěma damíka. Trochu nám nešla dohledávka, ale nakonec damík přines. :) Ze cvičení máme plno pěkných fotek. Fotky naleznete na Rajčeti, nebo když kliknete na fotku níže.


------------------------------------------------------------------------

Oslavenec Cyro 15.04.2013 19:03

Dnes jsou to nádherné 3 roky, kdy jsme si do rodiny pořídili dalšího pejska. Dělá nám všem radost a hlavně s Barrykem jsou nerozlučná dvojka. Cyro k narozeninám dostal gumovou hračku a buvolí kost. Eliška mu ještě dala buřt, o který se s Barrym rozdělil.

Doufám, že letos složíme vodní zkoušky a dále budeme trénovat na podzimní zkoušky.

Cyro máme tě moc rádi a přejeme ti spoustu radostných psích chvil. :)

Fotografie naleznete ZDE a video ZDE, nebo na našich webových stránkách v sekci naše videa na YouTube.


--------------------------------------------------------------

Barryk má narozeniny 12.04.2013 00:00

Dnes je našemu Barrykovi nádherných 15 let. Jakmile jeho věk převedeme na lidský je to neuvěřitelných 100let. Má se skvěle, už asi dva měsíce jí granule s vývarem z masa. Stále chodíme na procházky, ale cesty zpět jsou čím dál náročnější. Zadní nohy ho už asi hodně bolí. Dnes od nás dostal Psíčanku a Psí věnec :)

Přejeme mu ještě spoustu krásných psích chvil na světě.

Více fotek z narozeninového dne naleznete ZDE a video zase ZDE nebo na našich stránkách.

Barrykova psíčenka Oslavenec ve výstavním postoji Cyro a oslavenec


------------------------------------------------------------------------------

Nová sekce

Na web jsem přidala novou sekci s názvem Články. Naleznet zde nejčastější onemocnění retrívrů. Proč si koupit štěně s PP či bez PP. Kde můžete s retrívrem scvičit a spoustu dalších zajímavostí. Články budou aktualizované a také je budu rozšiřovat. Doufám, že se zde dozvíte nějaké nové informace.

-----------------------------------------------------------------

Odpolední procházka a uchovnění Cyra 01.03.2013 23:02

Včera jsme se byli s Cyrem projít nahoru k lesíku. Cestou jsme pořídili pár fotografií. Naleznete je na Rajčeti ZDE.

Oznamuji radostnou zprávu. Včera mi domů přišli Cyrovi papíry, kde je napsáno CHOVNÝ PES. Cyro bude poskytnut vybraným chovným fenám. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz ke krytí neváhejte se na mě obrátit.

-----------------------------------------------------------------

Venkovní řádění 31.01.2013 21:07

Dnes jsme skoro celé odpoledne řádili a procvičovali různé povely na zahradě. Cyra nejvíce bavilo hledat ztracené dumíky, které jsem poschovávala různě po zahradě. Barry byl zase nadšený z toho, že mohl nějaký ukrást a odnést si je. Na Rajče jsem přidala fotky. Dvě z nich naleznete už na úvodní stránce ve fotogalerii Ze života...

Jakmile kliknete na obrázek uvidíte jich více :)

--------------------------------------------------

Víkendové zimní cvičení 20.01.2013 20:10

Už včera jsme s Cyrem něco málo začali trénovat. Po dlouhé době chvilku někdy váhal, ale nakonec vše vpořádku splnil. Opakovali jsem marking, dohledávku, povel dopředu a marking dvou kusů. U hledej, ztratil občas na poli čuchal až moc a damíkům se moc nevěnoval. Uchvátil ho pach divoké zvěře, která se tam jindy nachází. Přidávám pár fotek ze cvičení :) Naleznete je na Rajčeti, nebo když kliknete na fotografii :)