Rok 2014

PROCHÁZKA, PŘÁNÍ, SNÍH

Tak po měsící jsme zpět. Za tu dobu nám Met pěkně vyrostl už váží něco přes 16 kilogramů. Má naočkovanou kompletní vakcinaci a po večerech před spaním zlobí ještě víc :) Začali mu padat zuby a růst už trvalé. Po Novém roce, začínáme s pořádným výcvikem a přípravou. Dosti bylo flákání.

Na Štědrý den s námi kluci rozbalovali dárky a byli velmi spokojení, že mohou být s námi.

Dnes ušel 11 km procházku na sněhu. Řádil jako blázen a ještě teď chrupe. Všichni jsme si ji užili a kluci běhali na volno a úžasně reagovali na píšťalku. :) Níže foto.

Aby se Vaše novoroční přání splnila

a v novém roce už od začátku pohoda byla,
přeje

Bára, Cyro a Met :)

TŘETÍ TÝDEN V NOVÉM DOMOVĚ

Ani se to nezdá a už to je 24 dní co máme Meta. Týden o týdne je vidět jak je čím dál větší. Všechno opakuje po Cyrovi a je to pěkná dvojka. Na zahradě se jim už povedlo sundat ochrané pletivo okolo ovocného stromu a začali okousávat jednu laťku, která pletivo držela. Na zahradě se občas objevují jámy. Strašně rád utíká, když si někde něco vezme po tají a my na to přijdeme. Jinak je to strašně chytré a hravé štěně. Na dalších fotkách je vidět jak zase vyrostl. (Po kliknutí na fotku níže se Vám zobrazí celé album na Flickru)


24. 11. 2014

NA ZAHRADĚ

Z kluků se stala úžasná dvojka. Řádějí spolu neustále, ať jsou na zahradě nebo doma. Chodíme 2x deně na procházky a Met si zvykl na obojek a vodítko. Každým dnem se už vytahuje a je to znát. A málem bych zapomněla, už umí přivolání na píšťalku.


Po kliknutí na fotku níže se dostanete na Flickr :)

FOTKY

Podařilo se mi nahrát fotografie z prvního dne doma, které naleznete na Flickru ZDE. A také první společné fotky ze zahrady, které naleznete ZDE. :)

Přeji příjemné prohlížení.

NOVÝ PŘÍRŮSTEK - MET

Všechno začalo na začátku měsíce října, kdy jsem telefonovala s kamarádkou. Mluvila o štěněti ze zahraniční, které by mělo být mohutné po tátovi a zlaté po mámě a také zdravé. Neváhala jsem a volala domů. Chvilku trvalo než se doma rozhodli a Meta potvrdili. :) Následovali tři týdny očekávání, těšení a příprav. Na cestu jsme vyrazili celá rodina a kamrádka, chovatelka Radka (CHS Rusty Love).

Vyrazili jsme ve čtvrtek ráno. Cesta probíhala v pořádku až na malé zdržení na okraji Francie. Do Lisieux jsme dorazili ve večerních hodinách. Všichni jsme se už těšili na postel. Ráno jsme stávali nedočkaví a plní očekávání. Vyrazili jsem do chovatelské stanice Cheek to Cheek. Přijeli jsem první a měli jsme možnost vidět celý vrh po hromadě. Celkem se narodilo 5 fenek a 3 kluci. Jeden šel k nám, druhý do Anglie a třetí zůstal ve Francii. Když všechny Marie pustila byli úžasní. Náš Met měl hnědou šňůrku :) Všichni pobíhali a skákali. Uteklo to jako voda a a začali přijíždět další noví majitelé. Vyplnila jsem svoje údaje do Pet pasu a domluvili jsme se s Mariií, že se pojedem kouknout po okolí a navečer si ho vyzvedneme. Moře bylo úžasné a teplé. Okolní vzduch měl 20 stupňů. Hledali jsme mušle a já fotila racky, moře a naši výpravu. Další zastávka bylo přístavní městečko Honfluer. Díky probíhajícímu Halloweenu jsme potkávali převlečené děti i dospělé. Celé město bylo jako z pohádky úzké domy, uličky a obchůdky. Než jsme vše prošli bylo odpoledne a my se rozhodli jet pro Meta. Dorazili jsme k Marii u které jsme chvilku zůstali. Vyrazili jsme na hotel a čekala nás první noc o samotě bez smečky. Chvilku trvalo než si zvyknul na kennelu, ale pak noc poběhla v pořádku. Jenom po nočním venčení pak nechtěl zůstat v kennele tak spal na dekách na zemi.V sobotu ráno jsme vyrazili k moři pořídit ještě pár fotek a mohli jsme vyrazit domů. Cesta probíhala v pořádku a mrňous byl úžasný. Za celou cestu nezvracel a ani se v autě nepočůral. Vždy vzorně čekal na travičku. Po dlouhé cestě jsme ve tři ráno v neděli dorazili domů.První kontakt s Cyrem byl klidný, jenom Cyro měl ohromnou radost, že jsme přijeli. Následovala krátká noc s klukama na chodbě. Nakonec oba skončili u mě na madraci. Fotky z celého výletu nahraji během týdne na Flickr a na web dám upozornění, že už tam jsou :) 

2. 11. 2014

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ, BRNO 24. 10. 2014
Dnes časně ráno jsme vyrazili směr Brno na očekávanou výstavu, která se konala při Evropské výstavě. Náš kruh se nacházel v pavilonu F a měl číslo 3. Díky brzkému výjezdu jsme nikde nečekali fronty a u kruhu chytli vcelku pěkné místo. Hodnotila nás paní Susanne Höger na čas v 9:15. Posuzování šlo velmi rychle rozdávala pouze ocenění a posudky žádné. Naše pracovní třída přišla na řadu chvilku po 10. V kruhu jsme šli v pořadí čtvrtí a také jsme tak dopadli. Dosatali jsme úžasnou EXCELLENT 4/VÝBORNÁ 4. Do Brna jsme jeli nejhůře pro výbornou a v tak velkém počtu psů mě ani nenapadlo, že bychom mohli dostat s pořadím. :)

Naše skupinová fotka, na které chybí ještě mamka, která nám celou dobu dělal podporu :)

Po úspěšném vystavení :)


FOCENÍ V PRAZE 11. 10. 2014

V sobotu jsme se s Cyrem vydalli na otočku do Prahy. Ve čtvrtek jsem uviděla nabídku na focení odLukáše Sklalického, psal že potřebuje nafotit pár fotek podzimních psů pro Brit. Neváhala jsem a napsala mu. Odezva byla během chvilky a jestli bychom mohli být na 16:00 v Praze. S nadšením jsem souhlasila a už se nemohla dočkat, protože vím, že Lukáš má skvělé fotky. Na místo jsme dorazili a mohlo se začít. Všechno probíhalo skvěle, nejdříve fotka za stromem,pak běžící a následný nápad padajícího listí.

Myslela jsem, že Cyro vydrží sedět, ale on ne a vždy vyskočil do vzduchu. Zkoušeli jsme to několikrát a nakonec jsou z toho úžasné fotkyv letu. Pak chůze v uličce se mnou a běh k nám. Focení jsem si užila a Lukáše mohu jenom doporučit. Zde je odkaz na jeho STRÁNKY a FACEBOOK.

Vyrazili jsme ve čtvrtek ráno. Cesta probíhala v pořádku až na malé zdržení na okraji Francie. Do Lisieux jsme dorazili ve večerních hodinách. Všichni jsme se už těšili na postel. Ráno jsme stávali nedočkaví a plní očekávání. Vyrazili jsem do chovatelské stanice Cheek to Cheek. Přijeli jsem první a měli jsme možnost vidět celý vrh po hromadě. Celkem se narodilo 5 fenek a 3 kluci. Jeden šel k nám, druhý do Anglie a třetí zůstal ve Francii. Když všechny Marie pustila byli úžasní. Náš Met měl hnědou šňůrku :) Všichni pobíhali a skákali. Uteklo to jako voda a a začali přijíždět další noví majitelé. Vyplnila jsem svoje údaje do Pet pasu a domluvili jsme se s Mariií, že se pojedem kouknout po okolí a navečer si ho vyzvedneme. Moře bylo úžasné a teplé. Okolní vzduch měl 20 stupňů. Hledali jsme mušle a já fotila racky, moře a naši výpravu. Další zastávka bylo přístavní městečko Honfluer. Díky probíhajícímu Halloweenu jsme potkávali převlečené děti i dospělé. Celé město bylo jako z pohádky úzké domy, uličky a obchůdky. Než jsme vše prošli bylo odpoledne a my se rozhodli jet pro Meta. Dorazili jsme k Marii u které jsme chvilku zůstali. Vyrazili jsme na hotel a čekala nás první noc o samotě bez smečky. Chvilku trvalo než si zvyknul na kennelu, ale pak noc poběhla v pořádku. Jenom po nočním venčení pak nechtěl zůstat v kennele tak spal na dekách na zemi.V sobotu ráno jsme vyrazili k moři pořídit ještě pár fotek a mohli jsme vyrazit domů. Cesta probíhala v pořádku a mrňous byl úžasný. Za celou cestu nezvracel a ani se v autě nepočůral. Vždy vzorně čekal na travičku. Po dlouhé cestě jsme ve tři ráno v neděli dorazili domů.První kontakt s Cyrem byl klidný, jenom Cyro měl ohromnou radost, že jsme přijeli. Následovala krátká noc s klukama na chodbě. Nakonec oba skončili u mě na madraci. Fotky z celého výletu nahraji během týdne na Flickr a na web dám upozornění, že už tam jsou :) 2. 11. 2014


Všechny fotky naleznete ve fotogalerii na stránkách.

SVATOVÁCLAVSKÝ POHÁR 27.-28.9. 2014

Tak jsem v sobotu asi v po 5 hodině vyrazili na vyhlášené zkoušky, které pořádali manželé Machovi(Fabio tým). Dojeli jsme před osmou k chatce MS Houšťka, už při příjezdu na nás dýchla úžasná atmosféra všech vůdců, korony a v neposlední řadě rozhodčích a organizačního týmu. Rozlosování proběhlo netradičním způsobem, vybíráním pohárků, na kterých bylo ze spodu číslo losu. Náš los padl na číslo 1. Nejdřív zděšení, pak ale útěcha v tom, že to budem mít všechno rychle za sebou :) Rozděleni jsme byli ještě na lesky a podzimky. My jsem šli v sobotu LESKY. První disciplína následování a barva. Tak a je to jasné, buď dojdem barvu a i celé zkoušky nebo nic. Vylosovali jsme si druhé pořadí na barvu. Následování jsme zvládli perfektě na 4, no a barva, nebýt mého kažení tak Cyro pracoval nádherně. Bohužel jednou jsme sešli a tudíž jsme dostali známku 3. I tak jsem byla neskutečně nadšená. Před měsícem ještě nevěděl co to barva je. Ukázal mi, že je skvělý a naučí se rychle cokoliv. Následovala výměna se skupinou a my jsem vyrazili na slídění. Přišel šok! Cyro bude opravdu slídit v lese! Nikdy před tím jsem to nezkoušeli stejně jako marking... A moje očekávání byla na bodu nula a já jen doufala, že se mě bude držet stejně jako když jsme na houbách. Začali jsme a já šla pomalejší chůzí a snažila se ze začátku moc nepískat, ale v momentě kdy zaběhl za keře a já viděla v dálce projíždějící vlak nastala ve mě panika s obavou ztráty mého čtyřnohého přítele. Nakonec zaběhl za pomyslných 150 kroků a padl výstřel na poprvé kus dohledal a donesl. Práce byla hodnocená slídění s dohledávkou 3, nos 4, chování po výstřelu 4, přinášení 4, ale naše osudová "malá" 2 za poslušnost a hlavně asi za moje až zbytečné pískání... Počkali jsem až dojde další skupina a mohlo se na marking. Cyro bežel přímo ke kusu, ale před ním udělal nesmyslnou otočku a pak až kus dohledal. Ohodnocení padlo na známku 3 no a odložení? To byla až na ten čas nejpohodovější disciplína. Zvládl ji skvělě se známkou 4. Následovalo vodění psa se známou 4 :) A my jsme konečně mohli vyrazit na oběd. Po pauze následovaly vlečky, obě v lese. Na to, že jsme cvičili pouze dvakrát srstnatou v lese, tak obě vlečky vypracoval s úžasnou známou 4. No a teď jenom počkat v úžasné atmosféře na klid na stanovišti. Proběhl naprosto bez jakých koliv potíží se známou 4. Celý den bych vyhodnotila skvěle, protože měsíc před tím jsme ještě o leskách neměli ani nejmenší představu. Sice mě velmi mrzí 2, která nás šoupla do třetí ceny, ale i tak z něj mám obrovskou radost. Udělali jsem obrovský pokrok na pracovním poli. Rozhodla jsem se, že to jen tak nenecháme a příští rok napravíme svoji reputaci :)

Fotka z příchodu po barvě, opravdu mě miluje :)

Následovala cesta na přespání ke kamarádce a připravení na další den. Ráno jsme vyjeli a už nastoupili na svoje místa. Vyšlo na nás slídění a chůze.Už na nástupu jsem věděla, že to nevěští nic dobrého.. Následoval přejezd na místo určení a my mohli začít slíděním. Obdelník prolítal nádherně, problém ale nastal za 150 kroky, kdy mi neustále odbíhal k vodě do keřů až nakonec zaběhl za bodláčí a narazil na stopu srnčí a bylo jasno. Musela jsem ho jít hledat a doufat, že ho nesrazí vlak. Přiběhl úplně hotový a my jsme hned vypadli. Ukázalo se, že naše poslušnost není až na tolik perfektní jak bych si představovala. Zbytek zkoušek jsem došli mimo soutěž. Marking by nečekaně udělal na 4, což by mě nikdy snad ani nenapadlo a chůze taky skvělá. Po příjezdu k chatce jsem uviděla krvavé stopy na dece v autě. Naštěstí to byl pouze naříznutý polštářek. Tudíž jsem vzdala jakékoliv další disciplíny a účastnila jsem se pouze jako korona a Cyro odpočíval v autě. No a teď už nezbývalo než čekat na vyhlášení. Celkově jsem tedy došli pouze lesky a to jako 11 ze 14 psů díky poslušnosti...

Velice jsem si víkend užila a hlavně bychom chtěli poděkovat mojí mamce za servis okolo nás, focení a psychyckou podporu.

Fotky ze zkoušek naleznete na Flickru, ze SOBOTY - ZDE a z NEDĚLE - ZDE. 

HON NA KACHNY MS MÁJKA DOBŘÍKOV/ZÁMRSK

V sobotu jsme s Cyrem dorazili na místo setkání, kde se mělo konat slavnostní zahájení. Plán honu byl jasný. Nejdříve rybník Rzovák, ke kterému se přejíždělo autem. Už cesta tam byla zajímavá a já se bála zda-li odjedem zpátky. Spolu s námi jela kamarádka s fenkou anglického špringršpaněla. Pouze se koukali. Nakonec Cyro dohledával jednu kachnu spadlou ve vysoké trávě. Následovala malá přestávka v hasičárně a vyrazilo se na Malejovský rybník. Zaujali jsem pozici mezi dvěma střelci, kteří nás doprovázeli od začátku. Odtroubilo se a já Cyra poslala na vodu. Dlouho jsem o něm nevěděla. Pomáhal klukům ve vodě nahánět kačeny. Přišli první rány a on začal nosit. Z vody jsem ho vždy dostal na chvíli, aby si oddychnul. Pracoval nádherně. Po návratu jsem na něj slyšela jenom samou chválu a jaký je to úžasný pracant. Jsem na něho velmi pyšná a teď nás čekají na konci září dvoje zkoušky a zkouškovou sezonu jsme tímto završili :) Přidávám ještě pár fotek z honu níže.

15. 9. 2014

ZKOUŠKY, VÝSTAVA

A podzim je jasný :) V plánu máme Svatováclavský pohár, který pořádá KCHLS. Budou to zkoušky dvoudenní- PZ a pro nás nové LZ. Jsem na to velmi zvědavá. Vše se bude konat v Houštce pod záštitou MS Houštka. Ubytování jsme si sehnali v blízkosti Prahy, doprovázet nás po oba dva dny bude moje mamka :) No a na konci října nás čeká výstava. Nakonec jsem přihlásila Národní výstavu v Brně, která se koná zároveň s Evropskou. K 22. srpnu byli nahlášeni do třídy pracovních pouze 4 psi. Doufám, že jejich počet se o moc nezvýšil. Posuzovat nás bude paní rozhodčí Höger Susanna z Rakouska.

CVIČENÍ, KOUPAČKA, KADEŘNÍK

Včera jsme s Cyrem měli nabitý program. Ráno jsme jeli cvičit k Terce Novákové (CHS Od lesa Jaroška), kde jsme cvičili vlečku pernaté a srstnaté, marking, slídění s dohledávkou a dvě nové disciplíny na lesky. Odložení na 5 minut, které Cyro zvládl na potřetí. První dva nácviky vždy vstal okolo 3:35, ale budeme ještě trénovat a doufám, že celých 5 min. nebude pak problém. No a druhá disciplína následování, je to vcelku pomalá chůze u nohy se zastavením a na konci s výstřelem. Myslím, že tato disciplína nám nečiní problém. Musíme se pouze doučit pravidelné sednutí u nohy pokud zastavím :) Pak jsme vyrazili do Pardubic ke kamrádce vykoupat Cyra. Jeho klasický strnulý postoj ve vaně přežil a ještě vyfoukat a měli jsme hotovo :) Pak následoval ničím nerušený spánek v kanceláři a od 16:00 se na nás těšila p. Eva Šípová (CHS EVIGOLD), která Cyra ostříhala. S výsledkem stříhání jsem byla spokojena a myslím, že to nebyla naše poslední návštěva.

21. 8. 2014

V. VÝCHODOČESKÉ DERBY

Po delší době jsem se konečně dostala k napsání pár řádků.

Během července jsme na rychlo začali opakovat disciplíny z vodních a podzimních zkoušek na ostro. Vše jsme trénovali pod zkušenými vůdci z CHS Od lesa Jaroška. Cyro se hodil do pracovního režimu a pracoval nádherně. Také nám bylo nabídnuto jet na Východočeské derby do Bříšťan. Tak jsem poslala přihlášku a měli jsme jasno. Dva týdny před zkouškama jsme jeli trénovat přímo do honitby bažantnice a pak týden volna před zkouškama.

V. Východočeské derby

2. srpna 2014 - SZVP: A zkoušky začali. Všichni jsme se sešli v obci Bříšťany v místní hospodě. Zde jsme se nahlásili a pak jsme se všichni přesunuli do bažantnice. Zde proběhlo slavnostní zahájení s kontrolou vztekliny, tetování a losování startovních čísel. Naše šťastné číslo bylo 11. Spadli jsme tedy do druhé skupiny a chodili jsme předposlední po oba dva dny.

V sobotu jsme začali práci v rákosí s dohledávkou. Bohužel se nám stala osudnou a pro nás zkoušky tento den skončili. Cyra více zajímali žabičky v obrovském louži (zbytek vyschlého rybníka). Byl do nich tak zabraný, že jsem ho ani odvolat nemohla. Tak jsem pak zbytek discipín prošli mimo zkoušky. A jak se tak stává další disciplína dohledávka na 50m, na které vypadlo více jak 6 psů před námi splnil naprosto ukázkově. Za úžasných 3:35 mi kus přinesl a rozhočí byl nadšen. Zbytek dne bychom došli ve 4 až na marking, kde kravil stejně jako zbyek psů a dostali bychom 2. Odjeli jsme se domů vyspat a připravit na další den zkoušek.

3. srpna 2014 - PZ: V neděli byla trochu nervozní nálada, protože šlo do tuhého. Měli jsme metu zkoušky dokončit v jaké koliv ceně, protože PZ ještě nemáme. Naše skupina začala vlečkou srstnaté a následně vodění na řemeni. Na obouch disciplínách Cyro pracoval ukázkově a my dostali z obou za 4. Pak na řadu přišla mou obávaná chvíle. Slíděnís dohledávkou. Jelikož se i počasí začalo kazit měla jsem ještě větší strach a doufala, že nenavětří žádnou zvěř. Začali jsme všechno vypadalo skvěle do chvíle než se začal točit vítr a Cyro přestal slídit a bežel za 150m hranici. Střelec vystřelil a já utíkla na pomyslnou čáru. Cyro se hnal smeřem k lesu a já začala pískat a stahovat ho. naštěstí se mi to povedl a on 3 minuty po vístřelu kus dohledal. Byla jsem šťasná za dokončení disciplíny i se známkou 2, která se nám stala osudnou a šoupla nás do II. ceny. Následoval oběd a pauza s dešťem. Vydali jsem se do jiné části honitby a začali vlečkou pernaté. Cyro trochu uhnul ze stopy, ale následně mu pomohl jeho nos a kus mi donesl. Následovala kachna z hluboké vody, kterou zvládl parádně a poslední disciplína marking. Po posledních nácvicích jsem z něj nebyla až tak nadšená. To co předvedl na zkouškách jsem ani nečekala. Bežel přímo na kus, ale o kousek ho přeběhl a vracel se. Dostali jsem známku 3, ale tímto jsem úspěšně složili Podzimní zkoušky.

Jsem na něj velmi hrdá za to co předvedl a šťastná, že ho mám. Také jsem se rozhodla pro absolvování posledních lesních zkoušek v tomto roce. Pojedeme na Svatováclavský pohár, který se skládá z PZ a LZ.

Fotografie ze zkoušek jsou u mě na Facebookovém profilu. Ze soboty ZDE a z neděle ZDE.

CYRO POMOCNÍK

Včera jsem byla na bezu a Cyro mi dělal vynikajícího společníka. Nosil košík a strašně ho to bavilo. Natřásal se u toho jak kdyby chodil ve výstavním kruhu :) Níže přikládám krátké video a foto...

Od doby co nemáme Barryho spí s náma doma a má možnost běhat i po okrasné zahradě. Neustále chodí všude s náma a se vším nám pomáhá. Je velice rád, když někomu může něco vzít a nést to. Většinou na každou procházku beru fotoaparát a fotím. Jak Cyra tak přírodu. Všechny fotografie naleznete ZDE :)

15. 6. 2014

SMUTNÁ ZPRÁVA

Dne 20. května 2014 přešel náš Barry přes Duhový most. Odešel v ranních hodinách ve spánku. Dožil se nádherných 16 let a 1 měsíce. Doufáme, že za mostem našel kamarády a žije s nimi spokojený život. Budeme na něj vzpomínat. Na našeho prvního psa v rodině, který tahal mamce prádlo ze šňůry, proklouzával se brankou. Hlídal nás, když jsme byli malý v kočárku. Rád se koupal a byl to náš velký společník.

Budeš nám Barry chybět...

Duhový most:

Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází za tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce, kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí. Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý, tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost: všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila. Hrají si a běhají spolu, ale přijde den kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce. A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.

- Autor neznámý, Duhový most

25. 5. 2014

FOTÍME, CVIČÍME :)

I když na webu, žádné fotografie nejsou tak se nelekejte. Cyro je pod neustálým hledáčkem mého fotaparátu a fotky vznikají, akorát je už tolik neuveřejňuji zde na webu nebo na rajčeti. Veškeré odkazy na fotky naleznete na mém webu o foceníwww.barborabrizova.weebly.com a nebo přímo na fotografickém portálu jménem FLICKR.

Jelikož, zatím nemáme jasno o sezoně stále cvičíme základní disciplíny s doomíky. Většinou marking a pak navádění do jednotlivých směrů. Občas vytáhnu bažanta z mrazáku a zopakujem i vlečku a taky jezdíme na rybník, přece jenom voda je Cyrova nejoblíbenější :)

BARRY MÁ 16. NAROZENINY :)

Včera oslavil náš Barry nádherné 16 narozeniny. Měl modrou mašli a dostal buřta. V pondělí ho čeká každoroční očkování a kontorla paní veterinářky. Doufáme, že tu s námi ještě dlouho bude a přejeme mu všechno nejlepší :)

Níže přikládám foto...

Barry- Pegas z Vlčí stepi (Sofielund´s Ekko x Bara od Kletecké hráze)

Nerozlučná dvojka Cyro a Barry.

Společná rodinná fotka ;)

VELKÁ AKTUALIZACE

A je to tu po delší době aktualizace :)

V sekci archiv naleznete novinky za rok 2013. Na úvodní stránce pár nových fotografií v úvodu, aktualizace rodokmenu Barryho na K9data a v co se za dobu od ledna do konce března událo se dozvíte na následujících řádcích.

Leden

Na začátku měsíce jsme byli na honě v Dobříkově u místních myslivců. Šlo se na zajíce a škodnou. Bohužel Cyro žádného zajíce nepřinesl i když se střelili. Jiní psi byli rychlejší. Pak okolo 15. ledna jsme se vydali už po druhé do bažantnice v Bříšťanech. Tentokrát se, ale šlo 7 lečí. Cyro pracoval nádherně a přinesl nejméně 6 kusů. Na následné dohledávce našel ještě jednoho bažanta, který utekl opodál. Byla to výborná zkušenost a doufám, že jsme tam nebyli naposled. Samozřejmě jsme často chodili na procházky, a proto přidávám pár fotografií níže.

Únor

V tomto měsíci nám z Bracca dorazilo 6 klasických dummy a 1 dummy ve tvaru kachny a my jsme mohli naplno začít cvičit. Úkázalo se však, že Cyro nic nezapomněl a mi začali trénovat více s píšťalkou a navádění do stran.

Březen

Tento měsíc se nic důležitého nedělo. Byli jsme na výletě v Toulovcových maštalích, kde si Cyro nadšeně běhal a poprvé se letos vykoupal. Pak následovalo každoroční očkování u paní veterinářky a každodení procházky, při kterých jsem občas i fotila. Na konci tohoto měsce jsem však uveřejnila Barryho fotku na facebookovém profilu a strhla se vlna gratulací a obdivu kolik tomu našemu Barrykovi vlastně je. Dozvěděli jsem se, že jeho tatínek se dožil 15 let a jeden z bráchů také. Těšíme se až tento týden oslavíme Barrykovi 16 narozeniny a další týden Cyrovi 4. Níže přikládám pár fotografií kluků a fotku z výletu.

3. 4. 2014