Rok 2015

PODZIMNÍ ZKOUŠKY, ŠTĚPÁNOV 17. 11. 2015

Včera jsme se vrátili z úspěšných podzimních zkoušek, na které jsem vyrazila s Metem. Zahájení začalo až v 10:30 u myslivecké chaty místního sdružení. Jelikož bylo přihlášeno 45 psů konali se dvoje zkoušky. Na nástupu jsem vytáhla los číslo 14. Znamenal pro nás třetí skupinu a ve skupině druhé místo při disciplínách. Začalo se vlečkou srstnatou. Před námi vypadla fena a my šli nařadu. Pršelo a měla jsem z toho trochu strach. Meta jsem nasadila na poprvé uklidila si vodítko do kapsy a doufala, abych ho nemusela vytáhnout znovu. Met krásně vlečku vypravocoval a došel ke kusu. Následovalo prohození s druhou skupinou a vyrazili jsme na vlečku pernaté. Vlečka se táhla ve směru k železnici tudíž jsem měla trochu strach. Počkala jsem až přejede vlak a nasadila jsem ho. Byla to čistá, rychlá práce. Rozhodčí nás pochváli za nejhezčí práci jakou v ten den zatím viděli :-) Další přesun na jiné místo a to vyhledávání. Měla jsem z toho trochu obavy. Jak daleko budem muset jít. Co bude Met vyhledávat. Nakonec se to ukázalo jako úžasná disciplína. Za celé vyhledávání jsem dala pouze dva poveli! Předvedl ukázkovou práci. Následovala dohledávka pohozeného kusu. Met vypálil dobrým směrem a na poprvé byl u bažanta. Kus přinesl, ale proběhla špatná předávka, kdy jsem byla pomalá a on stačil kus upustit na zem. Blížili jsme se do finále. Kachna z hluboké vody. Měla jsem obavu, aby ji také neupustil a má obava byla správná. Při disciplíně správně seděl u nohy a vypálil až na můj povel, ale bohužel kachnu vynesl do půlky břehu ode mě. Tudíž jsme dotali 2, která nás rázem šoupla do II. ceny. Vodění na řemeni proběhlo bez menšího problému. Poslední diciplína před námi aport v terénu. Nastoupíme do řepkového pole Met krásně počkal na povel a vypálil. U kusu chvíli stál a pak se rozeběhl. Držel ho za letku. Měla jsem stach, že ho upustí. Naštěstí si ho opravil a krásně donesl. Tímto Met úspěšně složil svoje první PZ ve svých 14 měsících. :-) Odkaz na pár fotek ze zkoušek zde: https://flic.kr/s/aHskpyoNHt

Cheek To Cheek Jack The Bear - PZ II. cena (limitní známka z kachny z hluboké vody)


18. 11. 2015

DUO CACIB PRAHA 31.10.-1.11.2015

O víkendu jsme se s Metem zúčastnili oba dva dny výstavy v Praze. V sobotu jsme nastoupili do kruhu, kde byla těžká konkurence 9 psů a mi byli ti desátí. Pan rozhodčí Lundgren Bertil ze Švédska si nás nechal všechny proběhnout dvakrát do kola a pak si vzal každého zvlášť na posouzení a proběhnutí. Následovalo seřazení všech v kruhu a už si nás začal šoupat dopředu. Nejdříve jsem tomu nevěřila, že běžíme už o pořadí, ale opak byl pravdou. Po proběhnutí jednoho kola nás zastavil a šel mi podat ruku. My jsme byli první!!

Cheek To Cheek Jack The Bear - VÝBORNÝ 1, CAJC

V neděli ráno jsme opět nasedli do auta a vyrazili. Tentokrát jsme měli kruh až na druhé straně výstaviště. Tento den nás posuzovala velmi přísná paní rozhodčí Holm-Hansen Marianne z Dánska. Hned na začátku nás nechala dvakrát proběhnout. Jednou jsem Meta klasicky předvedla a pak mi, ale řekla abych nepoužívala pamlsky a tolik mu netahala krk nahoru. Následovalo posouzení před stolem, kde stál v krásném volném postoji a vrtěl ocasem.

Chvíli jsme čekali než doposoudí ostatní a šlo do tuhého. Nechala si nás všechny ještě proběhnout koukla na hlavu a pak po chvíli rozmýšlení se vydala k nám. Ano i v neděli jsme byli první! Je to něco úžasného. Nechtěla jsem tomu ani věřit :-)

Cheek To Cheek Jack The Bear - VÝBORNÝ 1, CAJC

Tímto Met splnil podmínky k udělení titulu JUNIOR ŠAMPION.

Mám z něj obrovskou radost. Za fotky děkujeme Evě Šípové www.retrivri.cz.

3. 11. 2015

CVIČÍME A PŘIPRAVUJEME SE NA ZKOUŠKY

V neděli 11. 10. jsem s klukama vyrazila cičit. Celé odpoledne byla taková menší příprava na podzimní zkoušky. Pro Cyra to bylo vcelku opáčko.Vlečku srstnaté i pernaté předvedl ukázkově a zbytek disciplín také. Je to už mazák. Zato Met mi udělal obrovskou radost. Začali jsme vlečkou pernaté, která ho neskutečně baví. Pak na řadu přišla srstnatá. Měla jsem z toho obavy, protože mi zajíce zatím pořádně nikdy nepřinesl (pracovali jsme s 5kg zajícem). Rozblbli jsme ho a šlo mu to nádherně na konci jsme mu natáhli rovnou vlečku srstanté a vypracoval ji skvěle.Dohledávku, kachnu z hlubok vody i marking předvedl špičkově. Jenom klidy u vody musíme doladit. Z clého cvičení máme fotky na Flickru. Stačí kliknout na kterou koliv fotku :-)

Abych nezapomněla Meta jsem přihlásila na poslední Podzimní zkoušky tohoto roku pořádané Retriever klubem u Olomouce 17. 11. 2015. Tak nám držte palce. V říjnu nás ještě čeká dvoudenní výstava v Praze.

Včera jsme se vrátili z úspěšných podzimních zkoušek, na které jsem vyrazila s Metem. Zahájení začalo až v 10:30 u myslivecké chaty místního sdružení. Jelikož bylo přihlášeno 45 psů konali se dvoje zkoušky. Na nástupu jsem vytáhla los číslo 14. Znamenal pro nás třetí skupinu a ve skupině druhé místo při disciplínách. Začalo se vlečkou srstnatou. Před námi vypadla fena a my šli nařadu. Pršelo a měla jsem z toho trochu strach. Meta jsem nasadila na poprvé uklidila si vodítko do kapsy a doufala, abych ho nemusela vytáhnout znovu. Met krásně vlečku vypravocoval a došel ke kusu. Následovalo prohození s druhou skupinou a vyrazili jsme na vlečku pernaté. Vlečka se táhla ve směru k železnici tudíž jsem měla trochu strach. Počkala jsem až přejede vlak a nasadila jsem ho. Byla to čistá, rychlá práce. Rozhodčí nás pochváli za nejhezčí práci jakou v ten den zatím viděli :-) Další přesun na jiné místo a to vyhledávání. Měla jsem z toho trochu obavy. Jak daleko budem muset jít. Co bude Met vyhledávat. Nakonec se to ukázalo jako úžasná disciplína. Za celé vyhledávání jsem dala pouze dva poveli! Předvedl ukázkovou práci. Následovala dohledávka pohozeného kusu. Met vypálil dobrým směrem a na poprvé byl u bažanta. Kus přinesl, ale proběhla špatná předávka, kdy jsem byla pomalá a on stačil kus upustit na zem. Blížili jsme se do finále. Kachna z hluboké vody. Měla jsem obavu, aby ji také neupustil a má obava byla správná. Při disciplíně správně seděl u nohy a vypálil až na můj povel, ale bohužel kachnu vynesl do půlky břehu ode mě. Tudíž jsme dotali 2, která nás rázem šoupla do II. ceny. Vodění na řemeni proběhlo bez menšího problému. Poslední diciplína před námi aport v terénu. Nastoupíme do řepkového pole Met krásně počkal na povel a vypálil. U kusu chvíli stál a pak se rozeběhl. Držel ho za letku. Měla jsem stach, že ho upustí. Naštěstí si ho opravil a krásně donesl. Tímto Met úspěšně složil svoje první PZ ve svých 14 měsících. :-) Odkaz na pár fotek ze zkoušek zde: https://flic.kr/s/aHskpyoNHt 18. 11. 2015

17. 10. 2015

CVIČENÍ V LIPOLTICÍCH

Již po druhé jsme vyrazili s Metem do Lipoltic na cvičení s "lovečáky". Začali jsme vlečkou, kteoru jsme minule dělali poprvé. Zvládl ji skvěle. Občas ho musím ujistit, že jde opravdu dobře. S pernatou zvěří žádný problém nemá. Skvěle se naučil používat nos, který se mu hodí při dohledávce. Tu zvládl také na výbornou. V začátku s ním musím popojít pár kroků, ale pak už dohledává sám. Při slídění běhá z jedné strany na druhu více méně sám a na píšťalku skvěle reaguje. No a při markingu se už naučil sedět u nohy dokud nedostane povel. Dělá samé velké pokroky.

FOTKY, HON, CVIČENÍ

Včera jsem po dlouhé době vzala na pole foťák. Klukům jsme házeli tenisáky a byli z toho nadšení. Cyro na tenisák je schopen vyskočit neuvěřitelně vysoko. Pokud kliknete na jednotlivou fotografii otevře se Vám jich více ;-)

V sobotu jsme s Cyrem byli na tradičním prvním kachním honu u nás ve sdružení MS Dubina/Zálší. Cyro zase pracoval krásně a moc jsme si to oba užili :-)

Ve středu 2. 9. jsem se zase s Metem vydala na cvičení do Lipoltic. Poprvé vyzkoušel vlečku a druhou už šel krásně sám. Slídění ho náramně baví a dohledávku musíme dopilovat. No a voda ta ho baví nejvíce. Jsem ráda, když ho udržím na břehu když zrovna on nepracuje :-)

18. 9. 2015

KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHLS TŘEBOŇ 22. 8. 2015

V pátek jsme vyrazili směr Třeboň, ubytovali jsme se v malém pensionu 30 minut od výstavy. Ranní cesta byla pohodová a u Pergoly sv. Víta jsme byli na osmou hodinu. Našli skvělé místo ve stínku a čekali na devátou. Proběhlo nádherné zahájení, představení rozhodčích a pak se začalo posuzovat. Golden retrívry posuzovala paní Suzane Höger z Rakouska. 

Ve třídě mladých nastoupilo osm psů. Met měl číslo 105. Dostal nádherný posudek, kde není napsaná jediná vada, která by ji vadila. Nechala nás všechny nastoupit a proběhnout dvakrát. Následně nás přesunula na 2 místo.

Cheek To Cheek Jack The Bear - V2, třída mladých (z 8 psů)

Chvíli po mladých nastoupila třída pracovní a my v ní s Cyrem. Celkově bylo pět psů. Nechala nás proběhnout pouze do kola a začala posuzovat. Cyro má skvělý posudek bez jediné chyby. Posudek je možné shlédnout ZDE. Nakonec byl 3. Což je jeho nejlepší výstavní úspěch v dospělosti :-) Jsem na něj pyšná :-)

Cyro Chipp Poklad Orlicka - V3, třída pracovní (z 5 psů)

Závěr dne zakončila Eliška s Metem kdy vyhráli soutěž dítě a pes a odesli si nádhernou kokardu a herní konzoli.

Měla jsem z dnešního dne obrovskou radost.

Více fotografií naleznete na Flickru po kliknutí na fotografii.

24. 8. 2015

CVIČENÍ NA NÁDRŽI BŘEVNICI

Poslední červencový týden jsme vyrazili na Vysočinu k Chotěboři. Vzali jsem s sebou kačenu a dummíky. Kluci byli naprosto nadšení. Met na konci cvičení už bez váhání přinesl kachnu z vody. Jednou se mu i podařilo vyškubnout z vodítka a v běhl do vody pro ni i když jsme měla u nohy Cyra. Cyro krásně nosí jak dummík tak kachnu, opakujeme navádění na dva kusy a klasickou kachnu na hluboké vodě :-) Více fotek po kliknutí na fotku.

8. 8. 2015

AKTUALITY - ČERVENEC

Červenec jsme zahájili víkenďákem v Rokytnu tentokrát v plném počtu. Byla jsem na to sama zvědavá jak vše zvládneme, ale podařilo se na jedničku. Met byl ve skupině s mladšími psi a Cyro už v pokročilejších. S Metem musíme zapracovat na aportu zvěře. Občas jsem ho musela utvrdit v přinesení daného kusu. 

Zkusil si práci v lese, ve vyšším porostu, ve vodě a večerní poslušnost. V pátek před odjezdem mě úžasně překvapil u vody, kde se naučil skákat do vody pro aport. Už to nebylo takové to dlouhé přemýšlení kudy vlézt do vody. Měla jsem z něj radost. No a Cyro ten mě překvapil nejvíce. Zvěř neviděl od honů a zkoušek a přesto pracoval nádherně. Začali jsme naváděním dvouma kusama na louce, které díky větru nakonec rychle donesl. Pokračovala dohledávka v rákosí/vyší trávě a na konci dne jsem z něj měla radost. Další den jsme zkusili po ránu barvu. Šli jsme kratší. Pouze jednou v půlce se začal ztrácet. Trochu jsem ho navedla a bylo to skvělé. Nic nezapomněl pak následovala dohledávka v lese pod smrčkama. Kam zaběhl a já ho už neviděla. Přinesl dva kusy zvěře naprosto skvěle. Odpoledne jsem vyrazili k vodě, kde jsem ho upískala z živé kachny, která plula v blízkosti dummíku a on opravdu poslech. Měla jsem z toho radost. Další den jsem trávili pouze u vody, kde se také podařilo, že Cyro do vody skočil pro dummík. Stejně jak Met. Měla jsem z obou radost a skvělý pocit z těch pár dní na Vysočině :-) V srpnu jedeme znovu.


Všechny fotky z víkenďáku naleznete na Flickru ZDE, ZDE a ZDE. :-)

Výstava v Mladé Boleslavi se konala v sobotu, den po skončení našeho víkenďáku. S sebou jsme vzala pouze Meta. Cesta byla poklidná jenom ta venkovní teplota stále stoupala. Na výstavu jsme dorazili akorát. Našli místo po boku kruhu. Proběhla jsem se s Metem v kruhu zkusila postoj a pak spokojeně zalezl do stínku. Ve třídě mladých se sešlo 12 psů už před 10 hodinou bylo nesnesitelné vedro. Metovi se moc nechtělo a na to jak jindy se rád předvádí v kruhu dnes mu to vůbec nešlo. Nejšpíš tím vedrem. Nakonec jsem mu místo piškotů dávala tousta, na který stál. Volný postoj nepřipadal v úvahu a tak zvítězil pevný. Probojovali jsme se do užšího výběru a nakonec do výběru mezi prvního a druhého psa. Nakonec jsme byli druzí - V2 Je to obrovský úspěch v 10 měsících. Navíc jsme ve třídě byli nejmladší. V posudku má psáno, že se krásně prezentoval. Byla jsem ráda, že nemusíme čekat na odpolední soutěže. Posuzoval pan P. Studeník.

Cheek To Cheek Jack The Bear - třída mladých V2 (z 12 psů byl nejmladší) :-)

Veškeré fotografie z výstavy naleznete po kliknutí na fotografii :-)

26. 7. 2015

AKTUALITY - ČERVEN

V sobotu 6. 6. jsme s Metem vyrazili do Prosečného, kde jsem OVVR skládala i s Cyrem. Nástup se konal před mysliveckou chatou MS Horalka v Prosečném. Jako startovní číslo jsem nám vylosovala dvojku. Nasedli jsme do aut a vyrazili na pole nad obec. První disiplína byla povaha. Seřadili jsem se dle čísla. Všichni prošli na 4. Následovalo chování po výstřelu. Chodilo se po trojicích. Met byl naprosto bezkontaktní. Ostatních psů si nevšímal a po výstřelu jenom zůstal stát a koukal, kde co bude padat. Nos byl výborný. Při této disciplíně došel až ke spárku. Bohužel nevěděl co s ním tak ho nepřinesl. Aport v terénu proběhl skvěle. Ukázkově i s předsednutím. Chůze u nohy s vodítkem byla v pořádku jenom bez vodítka jsem měla trochu strach. Následně jsme se přesunuli k vodě, kde jsme smočili psi. Aport z vody. Met vlezl do vody a skvělě plaval pro aport. Při doplavání k břehu nevěděl kudy vylézt ven a já aport nestačila chytit. Tudíž zde jsme ztratili jedinou známku a koeficient byl 3.

I tak jsem z něj měla obrovskou radost. Zkoušky dokončil v čerstvých 9 měsících.

Cheek To Cheek Jack The Bear - OVVR prospěl


Fotky z OVVR naleznete po kliknutí na fotografii.

V tomto měsíci jsme se zúčastnili dvou výstav. Pro Meta to byla premiéra ve třídě mladých. První výstava byla v Lanškrouně v hale B. Modrého. Náš kruh byl umístěn v hale a posuzovala nás paní Lenka Frnčová. Díky tomu, že se jednalo o krajskou výstavu naše plemeno díky abecednímu přádku bylo posuzováno jako poslední v kruhu. Met dostal výbornou známku V1 aVítěz třídy mladých ve svém plemeni. Paní rozhodčí se velice líbil a sdělila mi, že mám doma obrovský poklad jestli to vím :-) Dostali jsme se do odpoledních soutěží, kde jsme se probojovali do užšího výběru, ale bohužel na umístění to nestačilo. Met se ještě s Eliškou účastnil junior handlingu, kde se bohužel neprobojovali do užšího výběru na odpolední soutěže, ale i přesto byli rádi za skvělou zkušenost. Tak jsme odjížděli se skvělým pocitem v tak horkém dni.

Cheek To Cheek Jack The Bear - třída mladých V1, Vítěz třídy mladých

Veškeré fotografie z výstavy naleznete po kliknutí na fotografii :-)

Další výstava byla na konci měsíce a to v Brně jednalo se o Mezinárodní výstavu, kde posuzoval zahraniční rozhodčí pan J. Matyáš. Ve třídě mladých se sešlo osm psů. Všechny nás nechal postupně proběhnout a následně si nás posoudil. Závěrečné rozhodnutí chvíli trvalo. Nakonec jsme naši třídu vyhráli a dostali ocenění V1, CAJC. Bohužel souboj s fenou ve své třídě jsme prohráli. I tak jsem z něj byla velice nadšená. První měsíc ve třídě mladých a hned takový to úspěch. Bylo to něco úžasného.

Cheek To Cheek Jack The Bear - třída mladých V1, CAJC

Veškeré fotografie z výstavy naleznete po kliknutí na fotografii :-)

26. 7. 2015

AKTUALITY - KVĚTEN

Poslední dubnový víkend jsme vyrazili na víkenďák na Vysočinu pod vedením Martina Luňáka (CHS Nice Friend). Vzala jsem s sebou pouze Meta, který krásně pracoval. Poprvé přinesl zajíce, kachnu a naučil se plavat. Dříve mu vadil přechod ve vodě, kde ještě dosáhne a kde už musí plavat. Z pár dní na Vysočině jsem si odnesla spoustu užitečných informací a věřím, že to nebyla naše poslední návštěva na Vysočině.

Druhý víkend v měsíci květnu se nesl v zájmu výstavy v Humpolci, kde jsme strávili sobotu i neděli. Celý víkend se konal v areálu Závodiště Zlaté podkovy v Humpolci. Výstava byla zpod záštitou KCHLS. V sobotu nás posuzoval Nor pan Jan Roger Sauge s úžasným posudkem a výsledkem VN1. Met dostal Pohár a plyšovou krysu, která ještě ten večer dostala za své a rána se už nedožila :-D Díky výsledku jsme se nominovali do odpoledních soutěží, kde jsem bohužel v dorostu neuspěli. V neděli nás posuzoval rozhodčí ze Srbska pan Siniša Pavlovič, který byl velmi příjemný a Meta ohodnotil úžasným výsledkem VN1. Opět jsme čekali na odpolední soutěže, které jsme vyhráli z 10 psů a odjížděli jsme s titulem BIS PUPPY.

Všechny fotografie naleznete na Flickru ze soboty ZDE a z neděle ZDE.

26. 7. 2015

AKTUALITY - DUBEN

Je tu další měsíc a mi děláme zase pokroky :-)

Díky pravidelnému cvičení v neděli se stále udržujeme a zlepšujeme v poslušnosti. Mohu říct, že Met udělal velký pokrok v odložení. Může se okolo něj procházet a on stále zůstává. Dummík je v tom to pubertálním období asi to nejtěžší. Občas dělá, že je to hračka a odnese si ho kam on potřebuje a dělá, že mě neslyší. No a pak se v neděli vytáhnete na cvičení bažant a on ho vezme jako by to byla naprostá samozřejmost. Přinesl ho jako by to byla normální běžná věc. Měla jsem z něj v tu chvíli neskutečnou radost.

Tak mi to nedalo a včera jsem také jednoho rozmrazila, celý den byl venku a kluci ho chodili kontrolovat. Navečer už byl rozmrzlejší. Zkusila jsem jenom aby si každý bažanta na chvilku podržel. Ožili ani nevíte jak. Natěšení a kdy ho zase budeme nosit? Dnes ráno jsem bažanta vzala na pole. Zkusíme aport. Bylo to ještě větší překvapení, když Met si sedl u nohy já jsem ho hodila a najednou Aport a on vylítnul jak střela ani na chvilku neváhal, vzal ho a bežel s ním nadšeně ke mě. Je to šikulka. Zopakovali jsme to 3x a pak jsem ho nechala běhat po poli. Pak vzít ještě Cyra na pár aportů a mohli jsme jít domu. Cyro ožil. Zářili mu očka, že zase pracuje se zvěří :-)

No a každý týden Meta vážíme o víkendu už měl nádherných 34 kg. Je to už pořádný medvěd, ale do Cyra mu stále kousek chybí.

Skoro bych zapomněla. Meta jsem přihlásila na Klubovou výstavu KCHLS, která se koná v květnu 9 až 10. května v Humpolci. Více se dozvíte na www.vystava.kchls.cz Met bude ještě v třídě dorostu :-)

Včera jsem pořídila několik slunečných fotek u nás na zahradě. Všechny naleznete na Flickru po kliknutí na fotku níže.

10. 4. 2015

AKTUALITY - BŘEZEN

Po dlouhé době jsem se dostala k napsání pár řádků.

Met nám za tu dobu neskutečně vyrostl. Váží už více jak 30 kg, začala mu nejspíš puberta tak občas dělá, že neslyší a povely nezná. Jinak jezdíme každou neděli cvičit k T. Novákové do Pardubic. Mohu říct, že mezi více psi je klidný a nevyvolává konflikty. Chůze u nohy nám jde s pomocí piškotů skvělě, bez nich to občas fláká. Povel sedni a lehni jde i bez piškotu. No a s aportem jsem si s ním ze začáku vůbec nevěděla rady. Začali jsme s 250g dummíkem. Odbíhal od něj a vůbec ho nebavil po přejdutí na 500g mu to vydrželo tak 2 týdny a pak zase ztratil zájem o aport. Minulý týden jsem s sebou na pole vzala 1kg dummíka obaleného kožešinou a po tom se mohl úplně zblánit. Nosil ho hrdě celou procházku a při aportu ho nosil ukázkově :-) Myslím, že ho to začalo bavit. Tahá dummíky i ze stolů a odnáší si je a chce je házet.

Cyro je starý mazák. Občas přemýšlí jestli na píšťalku přijít, nebo jestli mi nebude stačit jenom jeden. Jinak na procházkách opakujeme stále stejné věci.

Minulý víkend jsem kluky vzala na střelnici. Pro Cyra to nebylo nic nového, ale pro Meta ano. Byla jsem zvědavá jak bude reagovat. Velmi mě překvapil. Jeho reakce byla, že nastražil uši a klidně seděl. Po chvilce ho to už přestalo bavit a začal kousat klacek. Mám z nich obou radost :-)

No a na Flickr jsem nahráli fotky z dnešního focení na poli. Pokud kliknete na fotku pod textem zobrazí se všechny. A také z Metova hrabošení na poli je video, které naleznete v rubrice Naše videa na YouTube.

19. 3. 2015

DUO CACIB BRNO 7. 2. 2015

Včera jsem se zúčastnili výstavy v Brně. Pro Meta to byla výstavní premiéra a velmi úspěšná no a pro Cyra to nic nového nebylo. Všechno začalo přesně v 9 hodin ráno třídou štěňat, ve které byl Met sám. Nastoupili jsme před pana rozhodčího Kašpara. Nejdříve jsem z něj měla trochu strach, ale po chvíli ze mě hned opadl. Byl velice příjemný a poctivý. Meta prohlídnul velmi důkladně. Zkontroloval chrup a pořádně si ho okouknul :) Následovalo proběhnutí dokola a od stolu k východu a už se psal posudek: Dobrý typový rámec, silná kostra, ušlechtilá hlava, dobrý pigment, temeramentní pohyb, správná povaha. Hodnoceno známkou VELMI NADĚJNÝ 1 Myslím, že se panu rozhodčímy velmi líbil.

Další po zhruba 20 psech přišla na řadu třída pracovní a v ní Cyro. Šli jsme jako druzí v pořadí. V postoji stál skvěle a držel, ale v běhu si opět šel svým pomalým tempem a pan rozhodčí ho odhadnul velmi dobře. Výstavy ho nebaví. Také to na něm bylo vidět. Odešli jsme s VELMI DOBROU a následujícím posudkem: Středně silná kostra, jemnější morda, rovný hřbet, pohyb postrádá temperament a akci, dobrá srtst, klidná povaha. Myslím, že mě to utvrdilo, že Cyrovi je lépe na poli a v lese než ve výstavním kruhu. Na výstavy s ním budu tedy jezdit jenom občas aby se ukázal a o to více se mu budu věnovat po pracovní stránce. Přikládám pár fotografií z výstavy a jsem velmi nadšená z Metova posudku.

8. 2. 2015

VÝLET NA SNĚHU

V sobotu jsme jeli zavést Elišku na chatu Šajtavu v Orlických horách. Kluky jsme vzali s sebou a neskutečně na sněhu řádili :)

Met neustále něco hledal a zapadal(sněhu bylo snad půl metru). Chytali sněhové koule, které se jim ztráceli ve sněhu.

Myslím, že si výlet užili. Přikládám foto. No a již tento víkend se na nás můžete těšit na Brněnské výstavě DUO CACIB v sobotu, kdy Met bude ve třídě štěňat a Cyro v pracovní.

3. 2. 2015