Archiv 2016

PF 2017

Letošní rok byl ve znamení zkoušek. Celý rok jsme poctivě cvičili a občas jsme si udělali malou odbočku na výstavu, kde jsme byli velice úspěšní. Podařilo se nám s Cyrem složit všestranné zkoušky a Met zvládl svoje první dvoudenní zkoušky a dalo mu to pořádně zabrat. Doufám, že příští rok se budeme zase více pohybovat na zkouškovém poli a občas si odskočímě někam na výstavu.

Chtěla bych Vám všem popřát krásné prožití Vánočních svátků, klidný vstup do nového roku a mnoho úspěchů ve Vašem životě a i těch čtyřnohých.
Bára, Cyro a Met

24. 12. 2016

Prosincové novinky

Na konci měsíce Listopadu (26.11.) jsem se rozhodla vzít Meta na zkoušku do bažantnice k baronu Parishovi. Byl to poslední bažantní hon tento rok. Měla jsem z toho trochu obavy, ale Met byl skvělý. Jeho klid při střelbě mě neskutečně překvapil. Celou dobu chodil na volno a vyslán byla až na povel. Díky tomu, že byl poprvé v bažantnici tak mu trochu dělali problém křídláci. Na začátku jsem musela několikrát něm potvrdit, že "to" opravdu chci přinést. S větším číslem lečí se Met víc a víc zlepšoval. Nejlepší jeho práce byla při předposední leči, kdy mi donesl velkého křídlováka. Viz fotka pod tímto textem. Na výřadu byli i nějaké orebice. Více fotek na flickru po kliknutí na Metovu fotku

Zbytek měsíce jsme procvičili s dummy v lese. Kam pravidelně jezdíme. Trénujeme aporty, dohledávky a spousty dalších věcí. Vínkend před svátky u nás napadl sníh a mě to nedalo. Musela jsem kluky vyfotit.

Cyro - 6 let a Met - 2 roky
Cyro - 6 let a Met - 2 roky
Cyro - 6 let a Met - 2 roky

19. 12. 2016

Listopadové novinky

Na konci minulého měsíce (29. 10.) jsme se s Cyrem zúčastnili našeho prvního honu v bažantnici na Konopišti. Byla to pro oba obrovská zkušenost. Cyro první dvě leče pracoval trochu splašeně, ale pak najel na tamní zvyklosti a pracoval v klidu a s naprostou přesností. Na konci výřadu bylo 1398 ks, z toho slepice a kohouti bažanta divokého, bažant královský a nějaké orebice.

Další den (30. 10.) jsem se opět vydala do Prahy, ale tentokrát s naším Metem na Prague Expo Dog. Poprvé nastoupil do třídy pracovní již v ostré konkurenci dospělých, zkušených psů. Pan rozhodčí De Cuyper Joys posuzoval velice pečlivě a korektně. Nechal nás nastoupit, uběhnout kolečko. Pak každého vzal individuálně a napsal posudek. Met se mu velice líbil, a tak svou třídu v konkurenci 4 psů vyhrál! :-)

Cheek to Cheek Jack The Bear - V1 CAC, RCACIB

Na konci následovalo ještě běhání o CACIBA, které jsme bohužel prohráli, ale patřila nám za to druhá příčka (RCACIB).

Za čtrnáct dní (11. 11.) jsme se s Cyrem opět vydali na Konopiště, kde už jsme věděli, jak to bude fungovat. Troufla jsem si mít Cyra 90% času na volno u nohy. Je velice klidný a jde na povel pouze když řeknu. Pracuje systematicky a parádně. Dopoledne nám vyšlo krásné počasí, ale po obědě se trochu zatáhlo i tak byl výřad krásných 726 ks. Podařilo se mi i něco vyfotit. Něco málo pod textem a zbytek ZDE na Flickru.

No a ihned další den (12. 11.) jsme se s Cyrem vydali na menší hon do sdružení ve městě Josefov. Šlo se na kohouty bažantí, kachny a škodnou. Cyro pracoval parádně. Největší radost mi však udělal s kusem, který vypíchnul. Lovec postřelil a Cyro bažanta nádherně vystopoval a donesl. Několik bažantů mi v leči donesl a také kachny. Podílel se na vyhnání lišky z roští. Měla jsem z něj radost, a hlavně když ho chválili myslivci :-) Pod textem pár fotek a zbytek také ZDE na Flickru.

13. 11. 2016

Řijnové novinky

Na začátku měsíce jsem kluky svěřila do péče na ostříhání naší kamarádce Evě (EVIGOLD.CZ). Stříhání proběhlo rychle a my jsme se mohli vypravit na předem již domluvené focení. Prvně jsme vyrazili do parku v Pardubicích, kde se fotili postojovky, portréty a proběhl pokus i o společnou fotku. Náseldoval přejezd do lesa, kde to kluky bavilo už víc. Vyzkoušeli jsme různé kombinace: v leže za stromem, společné a ve finále došlo i na aport s bažantem :-) Níže na ukázku přidávám portréty našich kluků a společnou fotku Elišky a Cyra. Tímto bych chtěla poděkovat Evě Šípové a Lukáši Beránkovi za úžasné fotky.

Eliška a Cyro
Eliška a Cyro
Eliška a Cyro

Třetí víkend v měsíci jsem se vypravili na prodloužený výcvikový víkend na Leštinu, který pořádala Eva Píchová (Výcvik retrívrů Praha). Kluci byli zařazeni do skupinky k Petře Hrabětové a moc jim to šlo. V sobotu jsme celý den strávili na zvěři a nikdo nevymýšlel žádné chujoviny. Dopoledne proběhl marking, kde Met trochu zapomněl, ale následná dohledávka ve čtverci v lese byla skvělá. Cyro zkušeně, prošel čtverec a během chvilky donesl oba kusy. Následoval Met, který místo prolítal nejmíň pětkrát a až následně přinesl bažanty, ale vůbec to nevadí má temperamentu víc a s více zkušenostmi bude chodit na jistotu. Vlečku s králíkem kluci vyracovali naprosto ukázkově. Žádné zaváhání nebylo na místě. Poslední aport ve vysoké trávě a mohli jsme vyrazit do tábora. Dopřáli jsem si trochu odpočinku a vyrazili znovu do lesa. Tentokrát k rybníku. První kachna z hluboké vody byla specifická ve velmi vysokém a strmém břehu. Bála jsem se, aby Met dole kačenu neupustil. Nad moje očekávání ji oba kuci vynesli parádně až nahoru. Následný marking s dummy a dvě kachny na hluboké vodě. Cyro to měl těžší, že neviděl kam spadli, ale ani tak nezaváhal a obě přinesl. Metovi jsme to trochu ulehčili a jednu viděl a druhá už byla na zrcadle. Ani on neměl problém a tak jsme ukončili krásný sobotní den. Měla jsem z nich obrovskou radost. Pracovali úžasně. V neděli dopoledne proběhla psí soutěž Kolodější borci a nejen oni, kde se soutěžilo ve 4 disciplínách po týmech. Soutěž jsme s malými zaváhaním došli.

Níže přikládám na ukázku foto našich kluků.

Cheek to Cheek Jack The Bear
Cheek to Cheek Jack The Bear
Cyro Chipp Poklad Orlicka "U"
Cyro Chipp Poklad Orlicka "U"

VII. Východočeské derby (CACT) PZ, SVP, Choustníkovo Hradiště 30. - 31. 7. 2016

V sobotu 30. 7. jsme s Metem vyrazili směr Choustníkovo hradiště. Sešlo se spousta známých a na derby nastoupilo 23 psů a převažovali goldeni. Začala veterinární přejímka a losování. Vytáhla jsem číslo 2, které nás v sobotu zařadilo na Podzimní zkoušky a do první skupiny. Dojeli jsem na místo, kde bylo úplně všechno. Bylo fajn, že jsme nikam nepřejížděli. Začali jsme dohledávkou a přinášení pernaté zvěře, kde Met ve skvělém časovém limitu donesl bažanta a dostal 4. Vyhledávání, aport a vodění - volné proběhlo v podobném duchu. Pak přišla pauza a čekání na zbytek disciplín. Rozhodčí zaveleli a my se vydali k hluboké vodě. Met krásně při výstřelu seděl a vyběhl až na můj povel. Bohužel ho zarazil vlez do vody, který byl ze schodů a pak zřejmě nic... Nevěděl kudy a já musela dát poveli. Tudíž jsme dostali známku 1. Nálada byla ta tam a nás čekali poslední vlečky. Na nich naštěstí předvedl ukázkovou práci a reputaci si u rozhodčích vylepšil. Tímto Met dokončil své druhé podzimní zkoušky s 220 body, bohužel díky limitní známce ve III. ceně.

Cheek to Cheek Jack the Bear - PZ 220b., III. cena (limitní známka z kachny z hluboké vody)

V neděli nás čekali naše první zkoušky z vodní práce. Začalo disciplínou chování na stanovišti. Meta jsem nechala na volno a nad mé očekávání celých 10 minut krásně ležel a vždy zpozornil, když přišla rána. Dostali jsme tedy krásnou známku 4. Následovalo navádění na 2 kachny v hluboké vodě. Rozhdčím jsem sdělila, že půjde pro kachnu, která padla jako druhá s výstřelem. Met zase vyrazil na povel a zarazil se. Dneska jsem ho nechala o chvíli déle. Začal běhat okolo břehu a pak mi ji i dokonce oznámil. To už jsem ovšem vydala povel a pak se na hladinu vydal a přinesl kachnu bez problému. Následovala druhá, kde mě zase trochu napnul když si předsednul kousek ode mě a já musela udělat jeden půl krok a převzít kus. Práce byla nakonec ohodnocena známkou 3. Další disciplíny jako aport a vodění jsme došli ve známce 3. Druhý den se na Metovi projevila únava a to nás čekali ještě dvě poslední disciplíny. Krátka pauza na svačinu a vyrazili jsme. Začalo pršet, ale na práci dohledávky kachny pohozené v rákosí to Metovi vůbec neubralo a předvedl krásnou práci se známkou 4. No a nejlepší nakonec. Vyhledávání rákosí se prokázalo jako Metova nejoblíbenější diciplína. Bylo to jako když ožil a rákos krásně prolítal a to musím říct, že byl velice hustý (předešlý den na něm dva psi dostali 0). Rozhodčí pochválili jeho práci a dostali jsme úžasnou 4. Tímto Met dokočil svoje první Klubové zkoušky z vodní práce retrívrů v I. ceně.

Cheek to Cheek Jack the Bear - ZVP 143b., I. cena

Mám z něj obrovskou radost, že v necelých dvouch letech zvládl na poprvé dvoudení zkoušky.

Pár fotek na ukázku pod článkem a zbytek ZDE na Flickru.

31. 7. 2016

Pohár prezidentky Retriever klubu KVZPR (CACT), Kostelní Střímelice 9. - 10. 7. 2016

Blížil se začátek prázdnin a mě s trochu uvolnilo ve škole. Tak jsme se s Cyrem začali připravovat na naše první vyšší zkoušky, které jsem už přihlásila dlouho dopředu. Zopakovali jsme dohledávku a po půl roce jsme třikrát prošli barvu a vyrazili jsme. Věřila jsem, že Cyro je mazák a všechno to má v sobě.

V sobotu ráno jsem dorazili ke krásné chatě místního mysliveckého sdružení. Na zkoušky dorazilo nakonec 13 psů. Pro los jsme šli jako první a já vytáhla krásné číslo 12. Dostali jsme se do poslední skvělé skupiny na prostřední pozici. Celý víkend jsme byli ve skupině s fenkou zlatého retrívra Rangee a labradorem Patem.

Začali jsme praci na poli. První šlo na řadu vyhledávání. Vzala jsem to spíše jako procházku a doufala, že Cyro nic nezvedne. Od rozhodčích jsme si vyslechli, že by spíše očekávali rychlejší práci. Tak jsme dostali známku 3. Následoval aport v terénu, kde jsem dostali 4. Další disciplína následovalo navádění na 2 kusy peranté zvěře. Kdy při prvním Cyro nešel přesně a tudíž jsem ho musela poslat podruhé a dostal známku 2 a za druhý známku 4, kde předvedl ukázkovou páci. Poslední disciplína na poli byla vlečka, kde předvedl krásnou práci. Následoval oběd a krátká pauza.

Práce na vodě začala poslední disciplínou z pole. Kde byla dohledávka pernaté a srstnaté zvěře, kde Cyro obdržel krásnou známku 4. Následovala dohledávka v rákosí, kde si Cyro potřeboval ověřit větší kus rákosu a pak se poklusem vrátil ke mě i s kachnou. Poslední disciplína v ten den bylo navádění na dvě kachny na hluboké vodě, kde Cyro obdržel známku 4. Tímto jsme úspěšně prošli celým dnem.

V neděli byla pouze práce v lese a já začala být trochu nervózní. Naše skupina nejdříve jela na "malý les", kde jsme začali vlečkou. Musela jsem Cyra nasadit na podruhé, protože ihned na začátku nevím proč zatočil ostře do leva. Pak krásně došel ke kusu a obdrželi jsme známku 3. Druhá část byla dohledávka a přinášení srstnaté zvěře. Zde je časový limit 10 minut, který Cyro využil jak se dalo. Poslala jsem ho do lesa a pak už musel pracovat sám. Nebylo tam vidět a já jenom čekala. První kus přinesl vcelku rychle, ale s druhým si dal na čas a donesl ho v čase 9 minut 49 sekund. Pokračovali jsme na vodění a odložení, které jsme zvládli skvělě. Následovala poslední část na "velkém lese". Práce před barvou a samotná barva. Šli jsme následování, které Cyro zvládl skvělě. No a barva. Té jsem se bála nejvíce. Cyro byl už po celém víkendu velice unavený a tak si občas po cestě odpočinul. Nakonec jsme kus zdárně dohledali se skvělou známkou 4.

Tímto Cyro dokončil své první všestrané zkoušky v krásné II. ceně s 460 body a stal se z něj všestraně upotřebitelný pes.

Cyro Chipp Poklad Orlicka - II. cena, 460b. - "U"

11. 7. 2016

Klubová výstava KCHLS, Humpolec 7-8. 5. 2016

V sobotu jsme vyrazili na výstavu do Humpolce. Jeli jsme v plné sestavě. První den posuzoval pan Rafael Malo Alcrudo (Španělsko). Met šel na řadu jako první. Přihlášen byl v mezitřídě do kruhu nastoupilo celkem 8 psů. Posudek jsme dostali krásný a čekali na konečý verdikt. Nechal nás přesunout dopředu a uběhnout jedno kolo. Vyhráli jsme. Získali jsme prvního CAC v České republice.

Cheek To Cheek Jack The Bear - VÝBORNÝ 1, CAC (mezitřída)

Chvíli po té jsem do kruhu vběhla s Cyrem. Přihlášeného jsme ho měla do třídy pracovní. Zde v těžké konkurenci 11 psů obsadil pro mě až neuvěřitelné krásné 4 místo :-) Beru to jako Cyrův obrovský úspěch.

Cyro Chipp Poklad Orlicka - VÝBORNÝ 4 (pracovní)

Večer jsme vyrazili přespat k babičce a dědovi na chalupu. Kluci snědli misku granulí. Chvilku dováděli a pak usnuli.

Na neděli jsme přihlásila pouze Meta. Posuzoval také rozhodčí ze Španělska pan Jose M.Doval. Druhý den bylo v mezitřídě pouze 6 psů, ale i tak měl Met obrovský úspěch. Pan rozhodčí napsal skvělý posudek a dal našemu Metovi první místo :-)

Cheek To Cheek Jack The Bear - VÝBORNÝ 1, CAC (mezitřída)

Byl to pro nás krásný a neuvěřitelný víkend plný úspěchů.

Pod článkem naleznete foteku od Evi Šípové a zbytek na Flickru ZDE, ZDE a ZDE.

Klubová výstava Slovenského retriever klubu, Kamenný Mlýn 23. 4. 2016

V pátek jsme již o den dřív vyrazili na výstavu. Skvělý večer jsme si užili s kamarády kousek od hranic. V sobotu jsme odjížděli déle, protože se začínalo až okolo 10. Na řadu jsme přišli ve dvě hodiny odpoledne. Meta jsem namotivovala tenisákem a šli jsme na to. Do kruhu jsme nastoupili tři. Nejdřív jsme se postavili za sebou a pak si paní rozhodčí Emma Archibald - IR (chovná stanice Abinvale) každého volala. Nechala nás proběhnout do trojúhelníku, tam a zpět. Nakonec nám napsala skvělý posudek před stolem. Je v něm psáno, že se krásně ladně pohybuje :-) Po posledním psovi jsem Meta postavila na chvilku do pevného a pak volného postoje. Oběhli jsme jedno kolečko a čekali na verdikt. Byla jsem trochu nervozní a okolí jsme nevnímala. Najednou se rozešla naším směrem. Máme prvního CAC ze Slovenska.

Cheek To Cheek Jack The Bear - VÝBORNÝ 1, CAC (mezitřída - 3 psi)

Byla jsem štěstím bez sebe. Na konci posuzování psů jsme šli o nejlepšího jedince plemene. Met běhal skvěle, ale ještě mu chybí trocha mohutnosti. Tímto se Met stává čekatelem Slovenského šampiona. Výstavu jsme si s přáteli a psími kamarády skvěle užili. Fotky pod článkem.

Za krásné fotky děkujeme Evě Šípové z chovné stanice Evigold

26. 4. 2016

Víkenďák v Rokytnu pod vedením Martina Luňáka

V neděli jsme přijeli z úžasného vikenďáku, který pořádal Martin Luňák (Nice Friend) v Rokytnu. Ubytováni jsme byli v báječném Penzionu u Martina, kde se o nás jak je již zvykem postarali na jedničku s hvězdičkou. Čtvrtek večer jsme dojeli akorát a vyrazili na poslušnost. Kluci z tolika psů byli trochu vykolojení, ale po chvilce se srovnali a šlo jim to skvěle. Pátek jsme začali s Metem v deset dopoledne. Cvičili jsme slídění, dohledávku a marking. Od jedenácti šel na řadu Cyro, který byl ve skupině největších mazáků. Naučili jsme se k čemu všemu můžeme tenisáky využít a udělali jsme si také pár slídění a dohledávku. Po obědě jsme vyrazili obě skupiny dohromady na louku s malým lesem. Trénovali jsme vlečky, které kluci předvedli famózně. Následovalo trénování dohledávky, slídění. Vždy jsme měli na louce více kusů a o to si kluci byli jistí, že vždy něco donesou. Po večeři jsme zase šli na poslušnost, kdy už šli oba. Eliška si vzala na starost zkušeného Cyra. V sobotu to bylo dosti podobné až na odpolko, kdy mlaďoši trénovali zase vlečky mazáci si vyzkoušeli Launcher. Musím říct, že Cyro z něj byl naprosto nadšený a nosil ho bez váhání a s nadšením. Nejraději bych jim ho koupila domů :-) V neděli před odjezdem jsme se skupinou od desíti zase vyrazili na pole a od jedenácti šel Cyro do lesa na dohledávky zvěře. Udělali jsme si pomyslný čtverec v porostu a posílali na dohledávku.

Z obou mám obrovskou radost a o to více mě to namotivovalo, abychom se na léto pořádně připravili. Cyra budu přihlašovat na Pohár prezidenta KVZPR (CACT), Kostelní Střímelice a Meta na co nejbližší KZVP.

Pod článkem naleznete na ukázku fotografie a zbytek na Flickru ZDE a ZDE.

23. 3. 2016

Výsledky rentgenů našeho Meta

Dnes nám dorazili úžasné zprávy o RTG našeho Meta (Cheek To Cheek Jack The Bear):

Tímto je náš Met naprosto zdravý. Ještě čekáme na výsledky kyčlí a loktů z Anglie. :-)

OCD - negative
HD - A/A - 0(negativní)
ED - 0/0

17. 3. 2016

Představujeme nové LOGO

Naše nové logo je na světě :-)

Autorkou je Michaela Tlapáková.

Velice děkujeme.

Únorové novinky

Ke konci únoru jsem se rozhodla konečně rozjet nápad na nový název našich stránek a doufám, že časem název chovné stanice. Zrodilo se to jeden večer při focení u kamarádky Evi. Název:

B E T U L A

Celý název je vlastně Betula Pendula v latinském jazyce je to Bříza bělokorá. Zůstala jsem pouze u jedné části, která doufám půjde dobře zapamatovat a každý si vybaví dva zlaté retrívry z Chocně. Stará webová adresa www.zlatastudanka.webnode.cz stále funguje a po jejím zadání budete vždy přesměrování sem. Tudíž se nic až tak nemění. V posledním kole je také návrh na logo, tudíž se všechno blíží do finále :-) Logo bude představeno co nejdříve.

DUOCACIB Brno 6. 2. 2016

V sobotu jsme vyrazili směr Brno jenom s Metem. Čekala nás premiéra v mezitřídě. Natoupilo osm konkurentů a paní rozhodčí Ingrid Grill z Rakouska. Vystavovat se začalo až v půl desáté, a proto jsme přišli na řadu až po hodině. Proběhlo klasické nastoupení proběhnutí do kolečka a posouzení. Paní rozhodčí se na nás velmi usmívala. Posudek napsala také pěkný. Následovalo poslední proběhnutí, postavení a bylo rozhodnuto. Získali jsme krásné třetí místo z osmi psů. Kubovi se povedlo zachytit pár momentů z výstavy, které naleznete na Flickru. (všechny se otevřou po kliknutí na spodní fotografii)

Cheek to Cheek Jack The Bear - VÝBORNÝ 3 (mezitřída - 9 psů)

8. 6. 2016

Konečně napadl sníh

Celé dny jen mrazy a sníh nikdě. Až dnes se to zlomilo a od rána je zataženo a padá sníh. I přesto, že sluníčko nesvítilo mi to nedalo nevytáhnout foťák. Odpolko jsme vyrazili do polí a zakotvili na místě, které se tvářilo, že je na něm nejvíce sněhu. Pro kluky to bylo nové prostředí a ve spojení se sněhem skvělá atmosféra. (Po kliknutí na spodní fotku se dostanete na Flickr)

23. 1. 2016

Aktuality Leden

Je tu nový rok a s ním pár změn. Nyní můžete na našem webu najít dvojjazyčnost (v dolní části stránek). Budu se snažit vkládat články i v angličtině. Jsem zvědavá zda-li to bude mít úspěch.

S Metem jsme přihlášeni na DUO CACIB Brno na 6. 2. 2015. Pouze na sobotu, kdy jsou kvalifikace na Cruft. :-) Zajímalo by mě jaký bude konečný počet přihlášených psů (nyní 6 psů). Více na www.duocacib.cz

Včera jsme vyrazili na pole i s foťákem a pořídila jsem pár snímků. (Po kliknutí na fotku se otevře Flickr)

3. 1. 2015

PF 2016

Letošní rok byl velice úspěšný, úžasný a utekl jako voda. Met nám zatím z malého štěňátka vyrostl v pořádného chlapáka a z Cyra se stal pořádný mazák. Stihli jsme všechno co jsme chtěli a doufáme, že příští rok stihneme zkoušek a výstav dvakrát tolik. Třeba, se nám podaří jít na podzim na všestranky a mít doma účkové psi ("U"). :-)

Přejeme příjemné prožití Vánočních svátků, šťastný a úspěšný nový rok 2016

Bára, Cyro a Met

Za foto děkujeme Evě Šípové (www.retrivri.cz)

21. 12. 2015