Svatováclavský pohár -LS, PZ, Houšťka 2014

Tak jsem v sobotu asi v po 5 hodině vyrazili na vyhlášené zkoušky, které pořádali manželé Machovi (Fabio tým). Dojeli jsme před osmou k chatce MS Houšťka, už při příjezdu na nás dýchla úžasná atmosféra všech vůdců, korony a v neposlední řadě rozhodčích a organizačního týmu. Rozlosování proběhlo netradičním způsobem, vybíráním pohárků, na kterých bylo ze spodu jméno losu. Náš los padl na číslo 1. Nejdřív zděšení, pak ale útěcha v tom, že to budem mít všechno rychle za sebou :) Rozděleni jsme byli ještě na lesky a podzimky. My jsem šli v sobotu LESKY. První disciplína následování a barva. Tak a je to jasné, buď dojdem barvu a i celé zkoušky nebo nic. Vylosovali jsme si druhé pořadí na barvu. Následování jsme zvládli perfektě na 4, no a barva, nebýt mého kažení tak Cyro pracoval nádherně. Bohužel jednou jsme sešli a tudíž jsme dostali známku 3. I tak jsem byla neskutečně nadšená. Před měsícem ještě nevěděl co to barva je. Ukázal mi, že je skvělý a naučí se rychle cokoliv. Následovala výměna se skupinou a my jsem vyrazili na slídění. Přišel šok! Cyro bude opravdu slídit v lese! Nikdy před tím jsem to nezkoušeli stejně jako marking... A moje očekávání byla na bodu nula a já jen doufala, že se mě bude držet stejně jako když jsme na houbách. Začali jsme a já šla pomalejší chůzí a snažila se ze začátku moc nepískat, ale v momentě kdy zaběhl za keře a já viděla v dálce projíždějící vlak nastala ve mě panika s obavou ztráty mého čtyřnohého přítele. Nakonec zaběhl za pomyslných 150 kroků a padl výstřel na poprvé kus dohledal a donesl. Práce byla hodnocená slídění s dohledávkou 3, nos 4, chování po výstřelu 4, přinášení 4, ale naše osudová "malá" 2 za poslušnost a hlavně asi za moje až zbytečné pískání... Počkali jsem až dojde další skupina a mohlo se na marking. Cyro bežel přímo ke kusu, ale před ním udělal nesmyslnou otočku a pak až kus dohledal. Ohodnocení padlo na známku 3 no a odložení? To byla až na ten čas nejpohodovější disciplína. Zvládl ji skvělě se známkou 4. Následovalo vodění psa se známou 4 :) A my jsme konečně mohli vyrazit na oběd. Po pauze následovaly vlečky, obě v lese. Na to, že jsme cvičili pouze dvakrát srstnatou v lese, tak obě vlečky vypracoval s úžasnou známou 4. No a teď jenom počkat v úžasné atmosféře na klid na stanovišti. Proběhl naprosto bez jakých koliv potíží se známou 4. Celý den bych vyhodnotila skvěle, protože měsíc před tím jsme ještě o leskách neměli ani nejmenší představu. Sice mě velmi mrzí 2, která nás šoupla do třetí ceny, ale i tak z něj mám obrovskou radost. Udělali jsem obrovský pokrok na pracovním poli. Rozhodla jsem se, že to jen tak nenecháme a příští rok napravíme svoji reputaci :)

Fotka z příchodu po barvě, opravdu mě miluje :)

Následovala cesta na přespání ke kamarádce a připravení na další den. Ráno jsme vyjeli a už nastoupili na svoje místa. Vyšlo na nás slídění a chůze.Už na nástupu jsem věděla, že to nevěští nic dobrého.. Následoval přejezd na místo určení a my mohli začít slíděním. Obdelník prolítal nádherně, problém ale nastal za 150 kroky, kdy mi neustále odbíhal k vodě do keřů až nakonec zaběhl za bodláčí a narazil na stopu srnčí a bylo jasno. Musela jsem ho jít hledat a doufat, že ho nesrazí vlak. Přiběhl úplně hotový a my jsme hned vypadli. Ukázalo se, že naše poslušnost není až na tolik perfektní jak bych si představovala. Zbytek zkoušek jsem došli mimo soutěž. Marking by nečekaně udělal na 4, což by mě nikdy snad ani nenapadlo a chůze taky skvělá. Po příjezdu k chatce jsem uviděla krvavé stopy na dece v autě. Naštěstí to byl pouze naříznutý polštářek. Tudíž jsem vzdala jakékoliv další disciplíny a účastnila jsem se pouze jako korona a Cyro odpočíval v autě. No a teď už nezbývalo než čekat na vyhlášení. Celkově jsem tedy došli pouze lesky a to jako 11 ze 14 psů díky poslušnosti...

Velice jsem si víkend užila a hlavně bychom chtěli poděkovat mojí mamce za servis okolo nás, focení a psychyckou podporu.


Fotky ze zkoušek naleznete na Flickru, ze SOBOTY - ZDE a z NEDĚLE - ZDE. Dole na fotce můžete vidět naší celozkouškovou skupinku :)