V. Výchdočeské derby, Bříšťany 2014

2. srpna 2014 - SZVP: A zkoušky začali. Všichni jsme se sešli v obci Bříšťany v místní hospodě. Zde jsme se nahlásili a pak jsme se všichni přesunuli do bažantnice. Zde proběhlo slavnostní zahájení s kontrolou vztekliny, tetování a losování startovních čísel. Naše šťastné číslo bylo 11. Spadli jsme tedy do druhé skupiny a chodili jsme předposlední po oba dva dny.

V sobotu jsme začali práci v rákosí s dohledávkou. Bohužel se nám stala osudnou a pro nás zkoušky tento den skončili. Cyra více zajímali žabičky v obrovském louži (zbytek vyschlého rybníka). Byl do nich tak zabraný, že jsem ho ani odvolat nemohla. Tak jsem pak zbytek discipín prošli mimo zkoušky. A jak se tak stává další disciplína dohledávka na 50m, na které vypadlo více jak 6 psů před námi splnil naprosto ukázkově. Za úžasných 3:35 mi kus přinesl a rozhočí byl nadšen. Zbytek dne bychom došli ve 4 až na marking, kde kravil stejně jako zbyek psů a dostali bychom 2. Odjeli jsme se domů vyspat a připravit na další den zkoušek.

3. srpna 2014 - PZ: V neděli byla trochu nervozní nálada, protože šlo do tuhého. Měli jsme metu zkoušky dokončit v jaké koliv ceně, protože PZ ještě nemáme. Naše skupina začala vlečkou srstnaté a následně vodění na řemeni. Na obouch disciplínách Cyro pracoval ukázkově a my dostali z obou za 4. Pak na řadu přišla mou obávaná chvíle. Slíděnís dohledávkou. Jelikož se i počasí začalo kazit měla jsem ještě větší strach a doufala, že nenavětří žádnou zvěř. Začali jsme všechno vypadalo skvěle do chvíle než se začal točit vítr a Cyro přestal slídit a bežel za 150m hranici. Střelec vystřelil a já utíkla na pomyslnou čáru. Cyro se hnal smeřem k lesu a já začala pískat a stahovat ho. naštěstí se mi to povedl a on 3 minuty po vístřelu kus dohledal. Byla jsem šťasná za dokončení disciplíny i se známkou 2, která se nám stala osudnou a šoupla nás do II. ceny. Následoval oběd a pauza s dešťem. Vydali jsem se do jiné části honitby a začali vlečkou pernaté. Cyro trochu uhnul ze stopy, ale následně mu pomohl jeho nos a kus mi donesl. Následovala kachna z hluboké vody, kterou zvládl parádně a poslední disciplína marking. Po posledních nácvicích jsem z něj nebyla až tak nadšená. To co předvedl na zkouškách jsem ani nečekala. Bežel přímo na kus, ale o kousek ho přeběhl a vracel se. Dostali jsem známku 3, ale tímto jsem úspěšně složili Podzimní zkoušky.

Jsem na něj velmi hrdá za to co předvedl a šťastná, že ho mám. Také jsem se rozhodla pro absolvování posledních lesních zkoušek v tomto roce. Pojedeme na Svatováclavský pohár, který se skládá z PZ a LZ.


Fotografie ze zkoušek jsou u mě na Facebookovém profilu. Ze soboty ZDE a z neděle ZDE.