VZPR, Kostelní Střímelice 2016

Pohár prezidentky RK

Blížil se začátek prázdnin a mě s trochu uvolnilo ve škole. Tak jsme se s Cyrem začali připravovat na naše první vyšší zkoušky, které jsem už přihlásila dlouho dopředu. Zopakovali jsme dohledávku a po půl roce jsme třikrát prošli barvu a vyrazili jsme. Věřila jsem, že Cyro je mazák a všechno to má v sobě.

V sobotu ráno jsem dorazili ke krásné chatě místního mysliveckého sdružení. Na zkoušky dorazilo nakonec 13 psů. Pro los jsme šli jako první a já vytáhla krásné číslo 12. Dostali jsme se do poslední skvělé skupiny na prostřední pozici. Celý víkend jsme byli ve skupině s fenkou zlatého retrívra Rangee a labradorem Patem.

Začali jsme praci na poli. První šlo na řadu vyhledávání. Vzala jsem to spíše jako procházku a doufala, že Cyro nic nezvedne. Od rozhodčích jsme si vyslechli, že by spíše očekávali rychlejší práci. Tak jsme dostali známku 3. Následoval aport v terénu, kde jsem dostali 4. Další disciplína následovalo navádění na 2 kusy peranté zvěřek. Kdy při prvním Cyro nešel přesně a tudíž jsem ho musela poslat podruhé a dostal známku 2 a za druhý známku 4, kde předvedl ukázkovou páci. Poslední disciplína na poli byla vlečka, kde předvedl krásnou práci. Následoval oběd a krátká pauza.

Práce na vodě začala poslední disciplínou z pole. Kde byla dohledávka pernaté a srstnaté zvěře, kde Cyro obdržel krásnou známku 4. Následovala dohledávka v rákosí, kde si Cyro potřeboval ověřit větší kus rákosu a pak se poklusem vrátil ke mě i s kachnou. Poslední disciplína v ten den bylo navádění na dvě kachny na hluboké vodě, kde Cyro obdržel známku 4. Tímto jsme úspěšně prošli celým dnem.

V neděli byla pouze práce v lese a já začala být trochu nervózní. Naše skupina nejdříve jela na "malý les", kde jsme začali vlečkou. Musela jsem Cyra nasadit na podruho, protože ihned na začátku nevím proč zatočil ostře do leva. Pak krásně došel ke kusu a obdrželi jsme známku 3. Druhá část byla dohledávka a přinášení srstnaté zvěře. Zde je časový limit 10 minut, který Cyro využil jak se dalo. Poslala jsem ho do lesa a pak už musel pracovat sám. Nebylo tam vidět a já jenom čekala. První kus přinesl vcelku rychle, ale s druhým si dal na čas a donesl ho v čase 9 minut 49 sekund. Pokračovali jsme na vodění a odložení, které jsme zvládli skvělě. Následovala poslední část na "velkém lese". Práce před barvou a samotná barva. Šli jsme následování, které Cyro zvládl skvělě. No a barva. Té jsem se bála nejvíce. Cyro byl už po celém víkendu velice unavený a tak si občas po cestě odpočinul. Nakonec jsme kus zdárně dohledali se skvělou známkou 4.

Tímto Cyro dokončil své první všestrané zkoušky v krásné II. ceně s 460 body a stal se z něj všestraně upotřebitelný pes.

Cyro Chipp Poklad Orlicka - II. cena, 460b. - U

11. 7. 2016